6 osób zatrzymanych. Wszystko w związku z wyeliminowaniem z rynku znacznej ilości narkotyków

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Dzięki działaniom kryminalnych z rawskiej komendy wraz z policjantami z KWP w Łodzi oraz komisariatu w Białej Rawskiej do obiegu nie trafiło ponad kilogram marihuany i 90 gramów amfetaminy. Mundurowi zabezpieczyli również 44 krzaki konopi.

W minionym tygodniu (10.03) rawscy kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali na ulicy Reymonta w Rawie Mazowieckiej opla, którym kierował 22-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Policjanci widzieli wcześniej jak samochód rusza spod jednej z posesji na terenie gminy, gdzie jak wcześniej ustalili, może dochodzić do handlu środkami odurzającymi. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli 0,5 grama marihuany. Mężczyzna trafił do aresztu usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni przeszukali wspomnianą posesję, spod której wyjechał wcześniej mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Tam również policjanci zabezpieczyli marihuanę, tym razem należącą do 17-latka, który także trafił do aresztu. Czynności wykonane przez policjantów pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów posiadania oraz udzielania narkotyków. Młodemu mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że w sprawę zamieszany jest również zatrzymany 22-latek. Następnego dnia pojawili się w jego mieszkaniu, gdzie zabezpieczyli 26 gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. Poza posiadaniem znacznej ilości narkotyków mężczyzna usłyszał zarzut wielokrotnego ich udzielania, w tym osobom małoletnim. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. W związku z poważnymi zarzutami został skierowany wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Tego samego dnia policjanci z Komisariatu w Białej Rawskiej, podczas patrolu w miejscowości Żurawia, na bocznej drodze zauważyli audi A4. Zainteresowali się tym autem w związku z częstym zaśmiecaniem terenów leśnych w tej okolicy. W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 27 i 48 lat. Zachowywali się nerwowo, unikając kontaktu wzrokowego z policjantami. Czujni funkcjonariusze zabezpieczyli przy mężczyznach biały proszek. W czasie przeszukania audi policjanci znaleźli również wagę elektroniczną, blisko 50 torebek foliowych oraz inne akcesoria mogące służyć do zażywania, jak również do porcjowania. Test wykazał, że zabezpieczony proszek to 90 gramów amfetaminy. Mężczyźni trafili do aresztu. 27-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Natomiast 48-latek przyznał się do posiadania narkotyków, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejnego dnia (11.03) policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi prowadzili wspólne działania z kryminalnymi z Rawy. Policjanci w Rawie Mazowieckiej na terenie jednej z prywatnych posesji zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. W jednym z pokoi w domu jednorodzinnym funkcjonariusze znaleźli namiot z osprzętem, a w nim 44 krzewy. Jak wyliczyli mundurowi, można było z nich uzyskać około kilograma gotowej marihuany. Policjanci zatrzymali 36-letniego właściciela plantacji. Podczas przeszukania posesji mundurowi zabezpieczyli również prawie 220 gramów marihuany, blisko 750 gramów wyschniętych części roślin oraz środki chemiczne do ich pielęgnacji. Ponadto, w jednym z pomieszczeń kryminalni ujawnili aparaturę do wytwarzania alkoholu bez polskich znaków akcyzy, beczki z zawartością roztworu do produkcji alkoholu oraz 14 butelek różnej pojemności z gotowym alkoholem. Właściciel plantacji trafił do aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentŹródło: fot. KPP Rawa Mazowiecka 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz