7 osób zostało zatrzymanych w związku z posiadaniem narkotyków. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności

erawaMiasto
Fot.: Ł. Matuszewski KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

W piątkowy wieczór oraz w nocy z piątku na sobotę rawscy policjanci zatrzymali łącznie sześciu mężczyzn, u których podczas kontroli drogowej znaleźli narkotyki. Wszyscy podejrzani spędzili noc w policyjnym areszcie. 

Wieczorem 14 maja 2021 roku policjanci zauważyli na jednej z ulic Rawy auto marki skoda Octavia. W środku znajdował się kierowca wraz z 3 pasażerami, którzy zakłócali spokój głośnym zachowaniem. Chwilę później auto zostało zatrzymane do kontroli. Za kierownicą samochodu siedział 29-letni mężczyzna, który nie posiada prawa jazdy. Uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte. Samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. Zarówno przy kierującym jak i w pojeździe funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Wstępna weryfikacja wykazała, że znalezione w aucie środki to marihuana i amfetamina. W sprawie zatrzymany został kierowca skody oraz trzej pasażerowie w wieku od 26 do 34 lat. Wszyscy mężczyźni to mieszkańcy Skierniewic. Samochód został odprowadzony na parking policyjny, a od kierującego pobrano krew do badania na zawartość środków odurzających. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Godzinę po północy rawscy kryminalni zatrzymali do kontroli bmw w Rawie Mazowieckiej. Autem poruszało się trzech mężczyzn. Kierujący 30-latek i dwaj pasażerowie w wieku 21 i 16 lat. W samochodzie policjanci znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. 16-latek został przekazany pod opiekę rodziców, a pozostali mężczyźni zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnym areszcie. 

Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz