6 zastępów straży pożarnej gasiło magazyn z materiałami papierniczymi w Białej Rawskiej. W pobliżu znajdował się budynek mieszkalny.

erawaBiała Rawska, Powiat
fot. Damian Melon
komentarzy

Nie tylko ugaszenie płonącego magazynu, ale i uratowanie pobliskiego domu. Takie zadania stały przed strażakami podczas ostatniej z akcji w powiecie rawskim. 

O pożarze budynku gospodarczego w Białej Rawskiej przy ulicy Kościuszki strażacy zostali poinformowani nad ranem w miniony czwartek (22.11). Gdy mundurowi znaleźli się na miejscu okazało się, że pali się magazyn z materiałami papierniczymi i zagrożony jest budynek mieszkalny znajdujący się w odległości około 4 metrów od płonącego magazynu. 

fot. Damian Melon

Strażacy niezwłocznie przystąpili do działania i podali trzy prądy wody. Jeden na palący się budynek, drugi do wewnątrz, a trzeci w obronie na dom, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia. 

Później ratownicy podjęli prace rozbiórkowe, jednocześnie ewakuowali mienie znajdujące się w magazynie. 

Przy trwającej ponad 2,5 godziny akcji pracowały dwa zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, dwa zastępy z OSP KSRG Biała Rawska, OSP KSRG Chodnów oraz OSP KSRG Sadkowice. Jak informuje Państwowa Straż Pożarna w Rawie Mazowieckiej, przyczyną pożaru prawdopodobnie stało się zgromadzenie materiałów palnych w bliskiej odległości od pieca. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz