7 tysięcy złotych trafiło na konto rawskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Fundacja Muszkieterów w ten sposób dołożyła się do wyjazdowego turnusu rehabilitacyjnego…

erawaMiasto
komentarzy

Dwa symboliczne czeki, na łączną kwotę 7 tysięcy, zostały wczoraj wręczone przedstawicielom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rawie Mazowieckiej. Kwota, to finansowe wsparcie Fundacji Muszkieterów. Choć kilka tysięcy złotych to kropla w morzu potrzeb, niezmiernie cieszy podopiecznych warsztatów. To kolejny krok do zebrania niezbędnej sumy potrzebnej by zorganizować, tak ważny, wyjazdowy turnus rehabilitacyjny. 

Koszt wyjazdu to około 90 tysięcy złotych. Warsztaty Terapii Zajęciowej cały czas próbują zebrać niezbędną sumę. Jak mówi Krystyna Lechańska, kierownik WTZ w Rawie – podopieczni warsztatów żyją od jednego wyjazdu do drugiego. Koszty jakie trzeba ponieść są jednak ogromne. Może się wydawać, że przekazana kwota, to tylko 7 tysięcy, ale bez nich moglibyśmy jeszcze mniej zrobić. Tym bardziej, że prezesi rawskich supermarketów, którzy są przedstawicielami fundacji, nie poprzestają wyłącznie na przekazaniu czeku. Zawsze mogę liczyć na ich pomoc, kiedy potrzebujemy jakiegoś rabatu, wsparcia, wystarczy jeden telefon– dodaje kierownik Lechańska.

Warsztaty Terapii Zajęciowej są dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jednak środki, które przekazywane są do rawskiej placówki, nie wystarczają na realizację wszystkich potrzeb podopiecznych. Pomoc zewnętrznych podmiotów, w tym Fundacji Muszkieterów, jest więc szczególnie ważna.

Wczorajszemu, uroczystemu przekazaniu pieniędzy, do którego doszło w Przedszkolu nr 3 towarzyszyły również inne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Przed przedszkolakami i wychowankami WTZ wystąpił Teatr Wariaté, który zaprezentował interakcyjne przedstawienie „Zimowa Układanka”. W wielkich koszach na zebranych czekały również słodkości.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz