79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego również w Rawie Mazowieckiej. Przedstawiamy Wam program wydarzenia

erawaMiasto
komentarzy

Kolejna rocznica wielkiego zrywu Powstańców już w przyszłym tygodniu. W Rawie Mazowieckiej zaplanowano tradycyjne uroczystości. 

Rawa Mazowiecka jak co roku 1 sierpnia weźmie udział w ogólnopolskich obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 włączeniem syren w godzinę „W”. Później, na Placu Piłsudskiego odegrany zostanie hymn państwowy, po którym nastąpi odmówienie wspólnej modlitwy w intencji powstańców i pokoju na świecie. 
Zaraz po niej ze swoim okolicznościowym przemówieniem wystąpi Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej, a z kolejnym  Krzysztof Dróźdż – historyk, bibliotekarz MBP w Rawie. 

Nie zabraknie także kwiatów. Delegacja Samorządowców Ziemi Rawskiej złoży wiązanki pod pomnikiem ofiar II wojny światowej i pomnikiem AK na cmentarzu wojskowym w Rawie Mazowieckiej. 

Uroczystości uświetni koncert zespołu „MENELE”, który zagra utwory autorskie inspirowane dawną muzyką Warszawy oraz pieśni Powstania Warszawskiego. Część muzyczna również zaplanowana została na Placu Piłsudskiego. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz