8 godzin strażacy walczyli z pożarem stodoły w miejscowości Niwna. Straty oszacowano na około 70 tysięcy złotych. Sprawdź jak wyglądała gaśnicza akcja…

erawaPowiat
komentarzy

Ponad 8 godzin trwało gaszenie pożaru, jaki wczoraj w nocy wybuchł w miejscowości Niwna w Gminie Rawa Mazowiecka. W ogniu stanęła stodoła po brzegi zapełniona belami słomy oraz paszą dla zwierząt. Jak wstępnie przypuszcza Straż Pożarna, prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie. Straty idą w dziesiątki tysięcy złotych…

Pożar wybuchł wczoraj (26.02) około godziny 22.00. Jak się szybko okazało, nie było to zdarzenie łatwe do opanowania. Ponad 600 bel słomy i pasza dla zwierząt, które znajdowały się w budynku, utrudniały akcję gaśniczą. Na miejsce oprócz dwóch wozów z PSP, zadysponowano także zastępy OSP z Rawy Mazowieckiej, Kurzeszyna, Wilkowic, Niwnej oraz Konopnicy. Strażacy przy pomocy ciężkiego sprzętu całą słomę wyrzucili na pobliskie pole. Tam wszystkie tlące się miejsca były przelewane wodą. Cała akcja potrwała ponad 8 godzin. Jak podaje Marcin Szymański rzecznik PSP w Rawie Mazowieckiej, strażacy działania zakończyli o 6.23.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Wstępnie oszacowano już straty jakie ponieśli rolnicy. Szacunkowo to około 70 tysięcy złotych. Na tę kwotę składa się zarówno uszkodzony budynek, jak i zawartość stodoły. W środku znajdowały się całe zimowe zapasy pokarmu dla hodowlanych zwierząt. Tych zapasów nie da się uratować, są zalane wodą lub spalone. To co ocalało śmierdzi dymem, zwierzęta tego nie ruszą – komentowali podczas akcji właściciele posesji.

Dochodzenie w sprawie wyjaśnienia przyczyn zdarzenia cały czas trwa. Pierwsza teza mówi o celowym podpaleniu obiektu. Przypuszczenia mogą być słuszne, tym bardziej, że ogień rozprzestrzenił się od tylnej ściany budynku, gdzie nie przebiegała żadna instalacja elektryczna.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz