80-ciu uczestników wzięło udział w XI Rawskim Mityngu Wokalnym organizowanym przez Miejski Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej…

erawaKultura
komentarzy

80 uczestników i ponad sto wyśpiewanych utworów. Tak w tym roku wyglądał już XI Rawski Mityng Wokalny organizowany przez Miejski Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Jak podsumowują organizatorzy, tegoroczna edycja była jedną z tych, które cieszyły się największym zainteresowaniem uczestników. Śpiew jak widać i przede wszystkim słychać, nadal jest więc w modzie…

Konkursowa komisja nie miała łatwego zadania. Przy tak dużym zainteresowaniu uczestników, wybór najlepszego wykonania nie był oczywisty. Jurorzy swoje typy mieli wskazać w sześciu kategoriach, w pięciu przypadkach udało się podjąć wiążące decyzje (szczegółowe wyniki poniżej).
– Mamy kilka najważniejszych wyznaczników, dobór repertuaru, wykonanie, tonacja i tak dalej, jednak najbardziej liczy się odbiór, czyli to, jakie wrażenie wywrze na nas dany wokalista – mówi Wojciech Szymański, członek komisji oceniającej uczestników mityngu.

Trend na śpiewanie, szczególnie przy stałej popularności telewizyjnych talent show, nie słabnie. I choć nie wszystkie sobotnie występy były idealne, ważne jest to, by sprawdzać swoje siły na scenie. Lokalne przeglądy to dobry start do kolejnych konkursów. Tu można zdobyć niezbędne doświadczenie i przede wszystkim „na żywo” porównać się z innymi wokalistami.
– Każdy z wokalistów miał dużo odwagi, żeby stanąć na scenie i zaśpiewać. Nie zawsze się udaje, ale to znak, że trzeba ćwiczyć – motywuje Wojciech Szymański.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Szczegółowe wyniki XI Rawskiego Mityngu Wokalnego

– w kategorii 11-13 lat- piosenka polska
I nagroda – Hanna Olak – MOK w Skierniewicach

– w kategorii 11-13lat- piosenka anglojęzyczna
I nagroda – nie przyznano

– w kategorii 14-16 lat- piosenka polska
I nagroda – Ewa Przybysz – Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach

– w kategorii 14-16 lat piosenka anglojęzyczna
I nagroda – Adam Wiączek – Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz.

– w kategorii 17 lat i więcej – piosenka polska
I nagroda – Wiktoria Macioszek – Miejski Dom Kultury w Rawie Maz.

– w kategorii 17 lat i więcej – piosenka anglojezyczna
I miejsce –Karolina Nowakowska- Klub wojskowy Nowy Glinnik

Nagroda specjalna dla Sandry Czarnuch za wykonanie piosenki Haliny Frąckowiak.

 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz