A co Ty wiesz o Samorządzie Terytorialnym? Młodzieżowa Rada Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza do udziału w jubileuszowej edycji

erawaMagazyn
komentarzy

Już wkrótce dziesiąta odsłona Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Dowiedz się więcej o harmonogramie i regulaminie wydarzenia. 

Tegoroczna edycja konkursu przygotowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Rawa Mazowiecka zaplanowana została na 9 listopada w Jatkach Miejskich przy ul Mickiewicza. Inicjatywa skierowana została do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całego powiatu rawskiego. Warto zaznaczyć, że w tym roku konkurs może także dotyczyć samorządu lokalnego, gdyż obchodzimy 30-lecie samorządu terytorialnego. 

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z nauczycielami WOSu w szkołach. Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, organizatorzy ograniczyli liczbę uczestników. Podczas tegorocznej edycji, z każdej placówki może zostać zgłoszonych tylko 3 uczniów. 

Termin podsumowania konkursu zaplanowano na 18 listopada również w Jatkach Miejskich. Niestety wszystko zależne jest od sytuacji w kraju. Na bieżąco będziemy informować o samym konkursie, jak i jego wynikach. 

Więcej dowiecie się z rozmowy samorządowej z przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta Hanią Kielan oraz opiekunem młodych radnych – Katarzyną Madej. 

Mimo panującej sytuacji epidemicznej, Młodzieżowa Rada Miasta nadal działa. Wciąż podtrzymuje kontakt z rawską młodzieżą i planuje wydarzenia przyszłoroczne. Ponadto wiceprzewodnicząca MRM Julia Sypuła jest członkiem Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego, który zajmuje się weryfikowaniem pod względem formalnym, prawnym i merytorycznym wniosków do budżetu obywatelskiego.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz