A niech Cię Kupidyn trafi! Zapraszamy do walentynkowej zabawy

erawaKultura
komentarzy

Walentynki już tuż, tuż. Jeśli chcecie je spędzić w wyjątkowy sposób to… zapraszamy do teatru. 

Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza 14 lutego o godz. 19:00 na premierowy, niepowtarzalny, zabawny i improwizowany wieczór walentynkowy „A niech Cię Kupidyn trafi!”.
Spektakl nie ma ustalonego scenariusza, a o tym, co wydarzy się na scenie, zadecyduje publiczność.
– Może będzie to spektakl o dziwnej miłości, bo przecież ma ona wiele twarzy. To może być miłość nauczyciela do kredy, albo rolnika do płodów rolnych – mówi Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Impro w Łodzi, który wie, że widzowie potrafią wyznaczyć aktorom zaskakujące role i zadania do wykonania na scenie. – Ze swojej strony przygotujemy cytaty o uczuciach, zapytamy widzów o ich historie miłosne, być może poznamy także jakieś wpadki randkowe – zastanawia się.

Choć przedstawienie odbędzie się w dzień zakochanych, to nie jest ono tylko dla tych, którzy lubią i obchodzą to zwyczajowe święto.
– Na walentynki w krzywym zwierciadle zapraszamy nie tylko pary, ale wszystkich, którzy chcą się po prostu dobrze bawić. A jeśli ktoś przyjdzie sam, to być może właśnie na naszym spektaklu trafi go Kupidyn, czyli rzymski bóg miłości – zastanawia się Jacek Stefanik.

Aktorzy jeszcze przed spektaklem rozdadzą widzom karteczki i poproszą o napisanie na nich przypadkowych zdań, które potem wykorzystają w jednej ze scen pod hasłem „Poznaj moich rodziców”. Artyści zapowiadają też, że w czasie wieczoru nie zabraknie improwizowanych piosenek.

***
Teatr Komedii Impro w Łodzi powstał na bazie zespołów Impro Atak oraz Impro Atak ITO (Internetowy Teatr Online), czyli grup improwizatorów, którzy na oczach publiczności tworzą przedstawienia używając do tego jedynie wyobraźni i sugestii padających z widowni. TKI regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego, uczestniczył także w ubiegłorocznych Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Teatr stworzył i ukształtował Jacek Stefanik. Od 2018 roku zespół w każde wakacje, wraz z innymi improwizatorami, współtworzy Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Wystawiono tam 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 tys. widzów.

Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów. W przedstawieniu bierze także udział muzyk improwizator.

Walentynkowy spektakl rozpoczyna się 14 lutego o godz. 19:00 w łódzkim Monopolis (ArtKombinat, ul. Kopcińskiego 62a). Bilety dostępne są na stronie bilety.janowo.art oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.

KONKURS
Dla naszych czytelników mamy jednak inną opcję pozyskania biletów. W naszym konkursie możecie wygrać jedno podwójne zaproszenie.

Zadanie może nie należy do najłatwiejszych, ale wierzcie nam, warto. Opiszcie nam randkową wpadkę, która kiedyś Wam się przydarzyła. Odpowiedzi nadsyłajcie na adres [email protected]. Tu nie ma niewłaściwych odpowiedzi. Nasza redakcja wybierze historię, która zasługuje na nagrodę. 

W wiadomości podajcie również swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu. Dane zostaną wykorzystane jedynie do wręczenia nagrody. Powodzenia. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz