AH1N1 w Rawie Mazowieckiej! 24-letni mieszkaniec miasta leczony jest w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach…

erawaMiasto
fot. sxc.hu
komentarzy

24-letni Mieszkaniec Rawy Mazowieckiej zarażony wirusem „świńskiej grypy”. Przypadek AH1N1 został potwierdzony przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Mężczyzna jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach.

Ostatni czas jest obfity w przypadki grypy. Nie ma dnia, by rawska stacja nie otrzymywała informacji o kolejnych zarażonych. Wśród zachorowań szczególnie niebezpieczne okazują się przypadki grypy typu AH1N1. 24-latkek z Rawy jest pierwszym pacjentem, który zachorował na tę mutację wirusa w 2013 roku w mieście. To także jeden z pierwszych przypadków w centralnej Polsce. Mężczyzna obecnie przebywa na oddziale obserwacyjno-zakaźnym skierniewickiego szpitala.

Jak podaje dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Krzysztof Jasiński, tylko w pierwszym tygodniu stycznia odnotowano 339 przypadków grypy i chorób grypopodobnych. Wśród tych danych jest jeden wspomniany przypadek „świńskiej grypy”.

Panujące warunki atmosferyczne sprzyjają rozprzestrzenianiu się wirusa, aby lżej znosić zachorowanie dobrze jest się zaszczepić. I choć zaleca się przyjęcie szczepionki przed sezonem grypowym, wciąż można za jej pomocą wzmocnić organizm. Należy jedynie pamiętać, że organizm nabiera odporności po około 10 dniach od szczepienia.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz