Akcent, zawody strongmanów oraz występy artystyczne dzieci i młodzieży. Biała Rawska zaprasza już w najbliższą niedzielę (19.06)…

erawaKultura
fot. Marek Kwiecień
komentarzy

„Niedziela w Białej”  to okazja do zabawy dla wszystkich miłośników imprez plenerowych. Już za kilka dni na miejskiej targowicy imprezę rozpoczną zawody strongmanów. Tuż po nich na scenie pojawią się przedstawiciele szkolnych zespołów oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury ze swoimi artystycznymi programami. Wśród atrakcji nie zabraknie też muzyki disco-polo, która w Białej Rawskiej zawsze była strzałem w dziesiątkę. Tym razem, specjalnie z okazji corocznego pikniku, wystąpi Zenek Martyniuk z zespołem Akcent. 

bialaImprezy w Białej Rawskiej znane są dużej frekwencji publiczności, która tego dnia przyjeżdża z całego powiatu rawskiego. Organizatorzy mają nadzieję, że tym razem nie będzie inaczej i dlatego, ze względów na wygodę gości, ale i bezpieczeństwo, letnie piknikowanie już na stałe zostało przeniesione na teren targowicy miejskiej.
– Park jest zdecydowanie zbyt mały, żeby wszystkich pomieścić. Teraz po renowacji dodatkowo szkoda by go było zjeździć samochodami. Do targowicy jest troszkę dalej, ale z pewnością będzie nam wszystkim luźniej i bardziej komfortowo się bawić – zapewnia Krystyna Stachurska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Rawskiej.

Całe wydarzenie zapoczątkują zawody strongmanów, które cieszą się niezwykłą popularnością. Zawodnicy stający w szranki to siłacze z wieloletnim doświadczeniem w podnoszeniu ciężarów. Z pewnością będzie na co popatrzeć, bo przewidziane konkurencje wymagają nie tylko siły, ale i umiejętności.

Tuż po sportowych emocjach, na piknikowej scenie wystąpią dzieci i młodzież z zespołów szkolnych z całej gminy, nie zabraknie też programu artystycznego przygotowanego przez sekcje muzyczną, wokalną i taneczną Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej.
Jednak chyba najbardziej wyczekiwanym punktem programu tegorocznej imprezy jest koncert Zenka Martyniuka, który wraz z zespołem Akcent wystąpi przed publicznością o godzinie 21:00. Gwiazda disco-polo z pewnością rozrusza widownię i przygotuje ją do wspólnej zabawy tanecznej przy muzyce składów doskonale znanych w Białej, a więc zespołów Aksel i Jack Jack.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz