Akt erekcyjny i kamień węgielny wmurowane. W Rawie Mazowieckiej pnie się w górę pierwszy blok socjalny

erawaMiasto
komentarzy

Akt erekcyjny pierwszych bloków socjalnych budowanych w Rawie Mazowieckiej został wmurowany w fundamenty budynku. Pierwszy z obiektów ma powstać do końca października bieżącego roku. 

Wydarzenie mające miejsce w poniedziałkowe przedpołudnie (8.01) przy ulicy Mszczonowskiej w Rawie Mazowieckiej to znak, że powstały już fundamenty pierwszego z dwóch bloków socjalnych jakie w najbliższych latach mają pojawić się na terenie miasta. We wmurowaniu aktu erekcyjnego i kamienia węgielnego uczestniczyli samorządowcy, duchowni, szefowie placówek miejskich, a także sami rawianie. 
– Jest to przedsięwzięcie realizowane ze środków miasta Rawa Mazowiecka oraz z dotacji Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości prawie 4,4 mln. Natomiast cała wartość inwestycji to 8,73 mln zł – mówił na placu budowy burmistrz Dariusz Misztal. 

W ramach inwestycji powstaną dwa bloki, w których znajdzie się 80 mieszkań, w tym sześć przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Lokale będą mieć od 24 do 50 metrów kwadratowych. Budowa pierwszego z budynków ma się zakończyć w październiku bieżącego roku.  

Więcej zdjęć z placu budowy do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz