Alarm bombowy również w Rawie Mazowieckiej. Policja i straż pożarna zweryfikowała zgłoszenie

erawaMiasto
komentarzy

Matura 2019 z alarmem bombowym. Wczoraj około 100 szkół otrzymało wiadomość o podłożonych ładunkach wybuchowych. Dziś rano wpłynęły kolejne zgłoszenia. Na terenie powiatu rawskiego zawiadomienie wpłynęło do Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej. 

Do Liceum Ogólnokształcącego wysłany został mail, z jego treści wynikało, że w szkole znajduje się bomba. O zagrożeniu natychmiast poinformowana została policja i straż pożarna. 
Jest to jedno z wielu zgłoszeń, jakie wpłynęły praktycznie na terenie całego kraju, w tym również w województwie łódzkim. Policja w takich sytuacjach ma obowiązek dokonać sprawdzenia pod kątem pirotechnicznym. Oczywiście decyzję o ewakuacji obiektu podejmuje administrator, w tym przypadku dyrektor szkoły – mówi Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rawie Mazowieckiej mł. insp. Bartłomiej Karch. 

Pirotechnicy przeszukali budynek szkoły i jak otrzymaliśmy informację na miejscu zgłoszenia, nie znaleziono niczego, co miałoby być powodem zaniepokojenia, a tym samym opóźnienia matury. 
Podczas prowadzenia czynności przez policję teren szkoły zabezpieczały 2 zastępy straży pożarnej JRG z Rawy Mazowieckiej. 

Teraz, gdy maturzyści przystąpili do egzaminu z matematyki, policja prowadzi dalsze działania.
– Będziemy prowadzić odpowiednie czynności, zabezpieczymy wszelkie ślady i postaramy się ustalić sprawcę tego zdarzenia – dodaje mł. insp. Bartłomiej Karch. 

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz