Albi Artheamus wypełniło widownię Miejskiego Domu Kultury. W Rawie Mazowieckiej odbyła się kolejna premiera tej wyjątkowej teatralnej grupy…

erawaKultura
komentarzy

Są amatorami, a do swoich realizacji podchodzą nad wyraz profesjonalnie. Nie mają teatralnego wykształcenia, mimo to momentami potrafią skutecznie zerwać z amatorskim wizerunkiem. Działają lokalnie, ale w sowich scenicznych opracowaniach szukają dalszych inspiracji. Tak w skrócie można streścić bialską grupę muzyczno-teatralną Albi Artheamus. W rawskim MDKu pokazali się kolejny raz, tym razem prezentując przedstawienie „Fiszeriada”, inspirowane postacią Franciszka Fiszera.

Pierwsze dziesięciolecia dwudziestego wieku. Warszawa, „warszawka” i związana z nią nierozłącznie bohema artystyczno-literacko-knajpiana, te elity intelektualne, które nadały ton całemu tamtemu czasowi. Wśród tej bohemy on – ze swoją malowniczą, olbrzymią posturą, ze swym wszechogarniającym, grzmiącym głosem. Franciszek Fiszer. Mistrz sarkazmu i kpin – tak rozpoczyna się historia, którą podczas kilku godzin scenicznej gry przedstawia bialska grupa. Na spektakl składają się nie tylko wysmakowane, dialogowane skecze, oparte na nieprzebranych anegdotach Franciszka Fiszera, ale również ogromna ilość piosenek. Tych ostatnich w programie znalazło się ponad 30.

Jeżeli ktoś nie widział najświeższej produkcji grupy Albi Artheamus polecamy śledzić ich poczynania, a przed kolejnym spektaklem obejrzeć kilka fotografii z poniedziałkowego występu w Rawie.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Informacje o grupie znaleźć można na ich stronie interentowej: http://www.alfa.com.pl/Albi/ oraz na facebook’owym profilu: kliknij tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz