Amatorzy z profesjonalnym koncertem w Rawie Mazowieckiej. Grupa Perkusyjna „Żyrardowskie Uderzenie” zagrała muzykę z filmów Walta Disney’a…

erawaKultura
komentarzy

Jak się okazuje w Rawie Mazowieckiej nie trudno przegapić wartościowe kulturalne wydarzenie .Taką stratę mogą odnotować ci mieszkańcy miasta, którzy nie pojawili się na piątkowych koncertach perkusyjnej grupy „Żyrardowskie Uderzenie”. Zwykły koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej może przerodzić się w niezapomnianą, rytmiczną wędrówkę. Tym razem szlak wyznaczał Walt Disney.

„Żyrardowskie Uderzenie” to grupa złożona z uczniów klas perkusji z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Żyrardowie i z PSM I st. im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim. Pod kierownictwem Michała Niedziałka muzycy stworzyli wyjątkowe show, które śmiało wychodzi poza formułę zwykłego koncertu. Radość grania i wyjątkowy dźwięk niebanalnych instrumentów tworzą ciekawy klimat artystycznego przedsięwzięcia. W kilku fragmentach, muzycy występują w podwójnej roli wykonawców, ale także instrumentów, ponieważ grają na najdoskonalszym instrumencie, który kiedykolwiek wymyślono. Instrumencie, którym jest ludzkie ciało.

Dla tych, którzy przegapili występ żyrardowskiej grupy, powyżej mamy krótki materiał video.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz