Andrzej Stasiuk gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dyskusyjny Klub Książki długo starał się o tego właśnie autora…

erawaMagazyn
fot. DKK
komentarzy

W miniony piątek (20.09) odbyło się siódme spotkanie z autorem w rawskim Dyskusyjnym Klubie Książki. Dla biblioteki ta siódemka była szczęśliwa, bowiem zaproszenie klubowiczów przyjął Andrzej Stasiuk. DKK po jego książki sięgał trzykrotnie, a „Mury Hebronu” znalazły się nawet w Top Five, czyli wśród najlepszych książek czytanych w ramach klubu. 

fotki 142_min

fot. Andrzej Stasiuk w obiektywie DKK

W czytelni biblioteki zebrało się ponad czterdzieści osób, które chciało uczestniczyć w spotkaniu autorskim, którego gościem był Andrzej Stasiuk. Literat w charakterystyczny dla siebie sposób, odpowiadał na kolejne pytania, a każda odpowiedź była snuciem pewnej historii. Dyskusja prowadzona była, niczym fabuła jednej z jego książek. Beskidy, podróże, pamiątki, mapy, samochody, wydawnictwo, babcia, książki, ileż było tematów poruszonych podczas tej rozmowy. Zebrani miłośnicy prozy Stasiuka aktywnie włączyli się w spotkanie, padało dużo pytań. Pytań tych co zawsze, kilka nowych, ale i tych, po których emocje, związane z tematem, odbierały pisarzowi głos. Ponad dwugodzinne spotkanie dostarczyło czytelnikom, uśmiechu, zdziwienia, wzruszeń i ukazało pisarza kompletnego, do tego pełnego pasji, życia i czerpania z niego ile się da.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz