Arkadiusz Gajewski nowym skarbnikiem w Powiecie Rawskim. Zastąpi Łukasza Sawickiego

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Starosta Rawski Adrian Galach zawnioskował o odwołanie urzędującego Skarbnika i powołanie nowego. Radni powiatowi przyjęli propozycję niejednogłośnie. 

Ostatnia sesja w powiecie, która miała miejsce w miniony piątek (28.06), przyniosła istotną zmianę w starostwie. Dotychczasowy Skarbnik, Łukasz Sawicki złożył wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Po podpisaniu właściwego porozumienia, swoją funkcję będzie pełnił jedynie do 28 lipca. Później jego stanowisko obejmie Arkadiusz Gajewski, były Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego z Platformy Obywatelskiej. 

Jego kandydaturę na tę funkcję zaproponował Starosta Rawski.
— Wykształcenie, doświadczenie zawodowe i samorządowe, a także posiadane stosowne uprawnienia będą niewątpliwą korzyścią dla Powiatu Rawskiego, dlatego zwracam się do Rady Powiatu Rawskiego o powołanie Arkadiusza Gajewskiego na funkcję Skarbnika Powiatu – mówił podczas sesji Adrian Galach. 

Nowy Skarbnik jest absolwentem uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Prawa i Administracji, gdzie uzyskał tytuł magistra, specjalizacja Prawo Finansowe, Samorządowe. Ukończył między innymi studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Rachunkowość Zarządcza. Pracował  w Banku PEKAO SA, pełnił też funkcję skarbnika w Tomaszowie Mazowieckim, był właścicielem biura rachunkowego oraz pracował w ZWiK w Łodzi. W latach 2010-2014 był radnym miejskim Tomaszowa Mazowieckiego, a przez ostatnie 10 lat pełnił funkcję radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Radni wniosek starosty Adriana Galacha przyjęli niejednogłośnie. Przy 10 głosach za i 4 wstrzymujących się. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz