Autoklaw wart 100 tysięcy złotych trafił do szpitala w Rawie Mazowieckiej. Na nowy sprzęt złożyły się gminy z powiatu rawskiego

erawaPowiat
komentarzy

Szpital św. Ducha po raz kolejny w tym miesiącu otrzymał sprzęt usprawniający działanie oddziału chirurgi. Zakupiony autoklaw przełoży się na realne oszczędności w placówce. 

Rawski szpital do sterylizacji instrumentów dotychczas korzystał ze swojego, około 30-letniego autoklawu. Niestety urządzenie zepsuło się, a koszt napraw przerastał wartość samego urządzenia.
– Naprawa naszego wiekowego autoklawu mijała się z celem, dlatego w tym roku zaczęliśmy korzystać z zewnętrznej usługi. Miesięczny koszt opiewał na około 2, 5 tysiąca złotych, nie doliczając transportu. Dlatego ten nowy nabytek bardzo odciąży nasz budżet i pozwoli na częstsze operacje – mówi dyrektor szpitala Małgorzata Leszczyńska. 

Uroczyste przekazanie nowego autoklawu odbyło się w miniony czwartek (19.12) w obecności pracowników szpitala i samorządowców. To właśnie dzięki ich staraniom udało się zebrać 100 tysięcy złotych i zakupić urządzenie. Środki przekazały gminy: Biała Rawska, Cielądz, Rawa Mazowiecka, Regnów i Sadkowice. 

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz