Autor książek historycznych zagościł w Rawie Mazowieckiej. Profesor Stanisław Nicieja opowiedział o dawnych losach Polski

erawaKultura
fot. Luiza Wieczorek
komentarzy

Ciekawa lekcja historii miała miejsce w miniony poniedziałek (23.04) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rawie Mazowieckiej. Specjalnie dla rawian poprowadził ją pasjonat profesor Stanisław Nicieja.

Tym razem mieszkańcy zostali zaproszeni na spotkanie zatytułowane „Zadwórze 1920 Polskie Termopile”, które przyciągnęło nie tylko nauczycieli i dorosłych, ale także młodzież. Interesujący wykład na temat tytułowej bitwy pod Zadwórzem, a także czasach Odzyskania Niepodległości przez Polskę poprowadził prof. Stanisław Nicieja. Autor książek takich jak: „Kresowa Atlantyda”, czy „Lwów Ogród Snu i Pamięci” z ogromną pasją opowiedział o swojej twórczości.

fot. Luiza Wieczorek

W jego utworach można przeczytać o dawnych Polskich miastach, które obecnie nie znajdują się na terytorium naszego państwa. Oprócz wysłuchania opowieści, uczestnicy spotkania mogli także obejrzeć krótki film, „Polskie Termopile”.

Sam prof. Nicieja o swojej twórczości mówił następująco.
– Piszę o naszych polskich miastach. Pokazuję historie miast, co w nich było i co się z nimi stało.

Książki autorstwa Nicieji zawierają liczne wspomnienia, a także fotografie. Dwie godziny spotkania minęły zdecydowanie zbyt szybko. Ciekawy temat, a także sposób opowiadania sprawił, iż pytań, a także rozmów po prelekcji nie było końca. Wielu uczestników zdecydowało się także na zakup książek, z osobistą dedykacją. 
Więcej zdjęć ze spotkania można zobaczyć tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz