Barwny oddział pediatryczny w rawskim szpitalu. Tak maluje się szybki powrót do zdrowia

erawaMagazyn
komentarzy

Z jakim kolorem kojarzą Wam się szpitalne sale? Po remoncie świetlicy i oddziału intensywnej terapii rawskiej pediatrii przyszedł czas na inne sale. Z pewnością nie będą przygnębiająco białe. 

Korzystając z remontu oddziału pediatrii w Szpitalu św. Ducha w Rawie Mazowieckiej pojawił się pomysł udekorowania ścian barwnymi ilustracjami. 
– Przyjęłam propozycję stworzenia projektu – przyjaznego dzieciom oddziału pediatrycznego, który pozwoli im przeżywać chorobę w bardziej godnych warunkach niż wśród białych ścian. Kocham małe dzieci i jestem otwarta na takie inicjatywy. Cały projekt to moje autorskie pomysły. Zaczęłam, w nawiązaniu do sali eRki, od koliberków na korytarzu, tak, żeby oddział był spójny. Później pojawiły się promyczki i słoneczko, a drugą z sal pomalowałam w Muminki – mówi Anna Lewandowska, dyplomowany artysta plastyk po Akademii Sztuk Pięknych im Wł. Strzemińskiego w Łodzi, która na co dzień pracuje w rawskiej Fundacji Obudźmy Nadzieję jako terapeuta zajęciowy. 

Kolejne sale wciąż są w fazie projektu. Artystka ma pewne wyobrażenia, ale wciąż czeka na inspiracje. 
– Chciałabym, aby nawiązywały do bajek tradycyjnych, które kojarzą się z poczuciem bezpieczeństwa. Często maluję pod wpływem emocji – dodaje Anna Lewandowska. 

Dlatego pytamy Was, drodzy Czytelnicy. Jakie motywy powinny pojawić się w pozostałych szpitalnych salach? Może zapytajcie swoich pociech. Czekamy na Wasze propozycje w komentarzach.

Pani Ani nie trzeba było długo namawiać. Swoją plastyczną pracę wykonuje zupełnie nieodpłatnie, z pełnym poświęceniem i czerpie z niej niemałą satysfakcję. Zobaczcie sami. 

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz