Będą świętować w Jabłkowej Krainie. W tę niedzielę (2.09) zapraszamy na gminne dożynki do Białej Rawskiej.

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Jak co roku w Białej Rawskiej uhonorują pracę rolników i sadowników. Okazją do tego będą oczywiście dożynki, w programie których nie tylko część obrzędowa, ale także koncert zespołu Andre i Poparzeni Kawą Trzy! 

Weekendowe spotkanie w Białej Rawskiej na pewno jest jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w tej gminie. Nazwa imprezy „Święto plonów w jabłkowej krainie” podobnie jak i całe świętowanie pozostaje niezmienne. Pierwsza część wydarzenia to jak zawsze czas podziękowania rolnikom i sadownikom. Niedzielne spotkanie rozpocznie się oczywiście polową mszą świętą, zaplanowaną na godzinę 13:00. Tuż po niej odbędzie się obrzęd chleba, prezentacja wieńców i koszy z owocami oraz okolicznościowe przemówienia.

Później przyjdzie czas na rozrywkę i oderwanie się od codziennych obowiązków, które towarzyszą rolnikom właściwie przez cały rok. Organizatorzy postawili na sprawdzone rozwiązania, które z pewnością zagwarantują dużą dawkę dobrej zabawy. W programie znalazł się występ zespołu Trajeckije z Białorusi i Mali Lesiewianie. Później sceną zawładną regionalne zespoły folklorystyczne. 

O dobry humor publiczności zadba także grupa artystyczna Druga M. Show, której występ przewidziano na godzinę 19:00. Nie zamknie to jednak atrakcji tego wieczoru. Na zakończenie święta, o godzinie 20:00, przed publicznością wystąpią zespół Andre i Poparzeni Kawą Trzy. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnym plakacie imprezy. 

Serwis eRawa.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz