„Bernardynki rawskie” od siedmiu lat sprawdzonym pomysłem na rodzinną imprezę. Park miejski w Rawie Mazowieckiej raz w roku tętni życiem…

erawaMiasto
komentarzy

Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej mieli okazję już siódmy raz bawić się na „Bernardynkach rawskich”, czyli plenerowej imprezie organizowanej przez Stowarzyszenia: Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” i „Przymierze rodzin”. Piknik rodzinny, bo taką formę niezmiennie ma to wydarzenie, cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza dzięki lokalizacji i niecodziennym atrakcjom, które towarzyszą wyłącznie „Bernardynkom”.

To właśnie podczas niedzielnego (22.06) pikniku rawianie mieli okazję wziąć udział w spływie kanu po rzece Rawce, czy sprawdzić swoją sprawność na specjalnym torze przygotowanym przez harcerzy. Zmienna, deszczowa pogoda nie zniechęciła amatorów plenerowej zabawy.
– Niezmiennie największym zainteresowaniem od lat cieszy się kanu. Zaobserwowałem też kolejkę do trampoliny, z której dzieci chętnie korzystały, ale atrakcji było na tyle dużo, że nikt nie mógł nudzić się stojąc w kolejce – mówi Tomasz Sudakowski, koordynator pikniku.

„Bernardynki rawskie” siedem lat temu powstały z chęci przybliżenia rawianom działalności sługi bożego O. Bernarda Kryszkiewicza, pasjonisty. Ideą tworzenia wspólnego wydarzenia udało się zarazić także inne organizacje, które nie tylko wsparły tę inicjatywę, ale również mogły dzięki niej skorzystać.
– Stwierdziliśmy, że samym skautom będzie trudno zorganizować taki większy, otwarty piknik. Skontaktowaliśmy się więc ze świetlicą „Przymierza rodzin”, która akurat miała problem z pozyskaniem sponsora na wakacyjny wyjazd i wspólnymi siłami udało się osiągnąć założone cele – dodaje Tomasz Sudakowski.

Dzięki symbolicznym cegiełkom zakupionym podczas tegorocznego pikniku udało się zebrać około 840 zł, które wesprą akcję wakacyjną „Przymierza rodzin”. Skauci obawiają się, iż miniona edycja wydarzenia mogła być ostatnią w tej formule. W związku z planowaną rewitalizacja parku miejskiego, „Bernardynki rawskie” prawdopodobnie za rok będą musiały zmienić swoją lokalizację.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz