Bernardynki rawskie okazały się strzałem w dziesiątkę. Harcerska impreza ożywiła park i płynącą przez niego rzekę Rawkę…

erawaKultura
komentarzy

Na eRawa.pl jeszcze jedna relacja z weekendowych wydarzeń w Rawie Mazowieckiej. Tym razem mowa o wyjątkowym pikniku organizowanym przez Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego. „Bernardynki”, bo taką nazwę ma plenerowa zabawa, organizowane były już po raz szósty.

I niewątpliwie śmiało można stwierdzić, iż jest to pewniak w kalendarzu wydarzeń rawskich harcerzy. Plenerowe atrakcje, w tym te niespotykane na co dzień, przyciągnęły do miejskiego parku sporą liczbę osób. Wyjątkowo dobrym odbiorem cieszyła się próba ożywienia rzeki Rawki. Podczas imprezy pływały po niej kanu, a nad samą wodą rozciągnięty został specjalny most linowy.
– Co roku zawsze jest multum ludzi, musimy szybko przepinać uprzęże, bo nie nadążamy przed końcem imprezy. Jeszcze pół godziny po zakończeniu zostajemy z mostkiem, żeby każdy mógł przejść – podsumowuje zabawę harcerz, Karol Jarosiński.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji video z weekendowej zabawy organizowanej przez „zawiszaków”.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz