Biała Rawska na sportowo. Pierwszy majowy weekend mieszkańcy i goście spędzili wyjątkowo aktywnie

erawaBiała Rawska, Sport
komentarzy

To już tradycja, że początek maja w Białej Rawskiej rozpoczyna się sportowym akcentem. Coś dla siebie mogli znaleźć wszyscy, niezależnie od wieku. 

Cała Aktywna Majówka rozpoczęła się w sobotę (4.05) przed południem. To właśnie wtedy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zebrały się dzieci w towarzystwie rodziców. Mogły one wziąć udział w zajęciach skierowanych do juniorów, czyli nic innego jak zajęcia nawiązujące do integracji sensorycznej. Dla najmłodszych przygotowane zostały np. spożywcze pomoce, dzięki którym poznawali smak, konsystencję, czy zapach. Starsi natomiast wykonywali popularne slajmy. 

Sobotnie popołudnie było już skierowane do starszej wiekowo grupy. Wszyscy zainteresowani dosiedli rowery i wyruszyli na 30 kilometrowy Rajd Rowerowy pod patronatem Burmistrza Białej Rawskiej Wacława Jacka Adamczyka, który ufundował nagrodę główną w postaci roweru. Zwyciężczynią losowania została Weronika Męczyńska. 

Niedziela to również był sportowy dzień. Tym razem w ofercie był Marszobieg Bialskimi Sadami. W przepiękną scenerię wystartowali różni sportowcy. Zarówno Ci nastawieni na jak najszybsze dotarcie do mety, jak również ci propagujący zdrowy tryb życia, ale w wolniejszym tempie. 

W tym przypadku wprowadzono różne kategorie. Poniżej przedstawiamy wyniki: 
kat. mężczyzn:
I miejsce – Rafał Pająk
II miejsce – Artur Kamiński
III miejsce – Robert Sołtysiak

kat. kobiet:
I miejsce – Agnieszka Rogowicz Stępniewska
II miejsce – Roksana Jastrzębska 
III miejsce – Jolanta Pietras

Najmłodszy uczestnik marszu nordic walking: Wiktoria Bielska

Najstarszy uczestnik marszu nordic walking: Witold Błądek

Najmłodszy uczestnik marszobiegu: Zofia Kocik

Najstarszy uczestnik marszobiegu: Alina Wolna.

Przegranych jednak nie było. Na wszystkich uczestników marszobiegu czekała bowiem kiełbaska z grilla i słodki poczęstunek, a dla tych wylosowanych w konkursie, cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora. 

Szeroką galerię zdjęć z całego weekendu w Białej znajdziecie tutaj:
– Aktywny Junior
– Rajd Rowerowy
– Marszobieg Bialskimi Sadami

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz