Biała Rawska zaprasza na dożynki. Gwiazdą wieczoru będzie Marcin Daniec…

erawaPowiat
komentarzy

W najbliższą niedzielę (7.09) gmina Biała Rawska podziękuje rolnikom za codzienny trud. Podczas święta plonów najważniejsza będzie część obrzędowa, ale tego dnia nie może zabraknąć także rozrywki, którą z pewnością zapewni kabareciarz Marcin Daniec oraz zaproszone zespoły muzyczne.

dożynki białaOrganizowanie gminnych dożynek w Białej Rawskiej jest już wieloletnią tradycją. Podobnie jak w latach poprzednich, święto plonów rozpocznie się polową mszą świętą zaplanowaną na godzinę 12:00. Po niej przyjdzie czas na obrzęd chleba i prezentację dożynkowych wieńców. Tej części wydarzenia towarzyszyć będzie występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lesiewie.
– Dożynki organizujemy głównie po to, aby podziękować za tegoroczne plony, żeby pokłonić się nisko rolnikom, uszanować ich trud i wkład w to, że możemy mieć produkty nasze, krajowe – mówi Wacław Jacek Adamczyk, burmistrz Białej Rawskiej.

Po uroczystej, obrzędowej części przyjdzie czas na rozrywkę. Przed zgromadzoną publicznością, jako pierwszy wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej nawiązujący swoim programem do charakteru dożynek. Tuż po nim, scenę opanuje muzyka disco-polo w wykonaniu Małgosi Główki i jej zespołu oraz kapeli After Party. Muzyczną część zamknie występ zespołu Chrząszcze, który ponownie zawita do Białej Rawskiej. Koncert muzyki lat 60-tych nie zakończy jednak atrakcji przygotowanych na ten wieczór. O godzinie 21:00 na dożynkowej scenie stanie znany wszystkim Marcin Daniec.
– Część artystyczna jest tak zaplanowana, aby zarówno przybyli goście, jak i rolnicy mogli odpocząć, spotkać się i chociaż na chwilę oderwać się od codziennej, trudnej pracy – podsumowuje burmistrz Adamczyk.

Tegoroczne dożynki odbędą się na terenie miejskiego parku.

* Artykuł powstał przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Białej Rawskiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz