Biblioteka dla dzieci wraca po długim remoncie. Sprawdźcie ofertę placówki

erawaMagazyn
komentarzy

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Rawie Mazowieckiej po dwóch latach wreszcie wróciła do swojej siedziby. Wraz z rozpoczęciem października wznowiony został również Klub Przyjaciół Misia Uszatka.

Biblioteka dla najmłodszych rawian przez długi czas nie mogła działać w pełnym zakresie. Prowadzony remont w pomieszczeniach jednostki sprawił, że dopiero niedawno placówka powróciła do swojej poprzedniej siedziby przy dużym kościele. 

W tym roku dziecięcy oddział rawskiej biblioteki dołączył również do projektu „Z książką na start! Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest wspólnie z Instytutem Książki i ma na celu zachęcenie rodziców do systematycznego czytania dzieciom i korzystanie przy tym również z zasobów placówki.

Dzieci, oprócz kontaktu z tekstem literackim będą miały okazję poznać wyjątkowe miejsce, jakim jest biblioteka. W projekcie mogą wziąć udział maluchy z roczników 2013 – 2016, również te, które już są czytelnikami rawskiej jednostki.
– Każde dziecko, biorące udział w projekcie otrzyma od nas Kartę Małego Czytelnika, a także Wyprawkę (książkę „Pierwsze czytanki, przypinkę) i będzie mogło zbierać naklejki za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie przynajmniej jednej książki. Po zebraniu 10 naklejek otrzyma imienny dyplom. Będziemy się starały, aby wręczenie dyplomu było dla dziecka ważnym wydarzeniem. Być może będziemy wręczać je w czasie spotkań Klubu Przyjaciół Misia Uszatka. W Wyprawce jest również broszura informacyjna dla rodziców – mówi Katarzyna Kwapisiewicz z MBP w Rawie Mazowieckiej Oddział dla dzieci. 

Aby wziąć udział w Projekcie konieczne jest zapisanie dziecka do biblioteki i wypożyczenie co najmniej jednej książki. Obowiązuje też kilka zasad:
1) jednemu uczestnikowi przysługuje jedna wyprawka, 
2) w projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do biblioteki,
3) posiadanie Karty Małego Czytelnika upoważnia do zbierania naklejek,
4) uczestnik projektu otrzymuje naklejkę za każdorazowe odwiedzenie biblioteki zakończone wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego,
5) po uzbieraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Po otrzymaniu dyplomu czytelnik może zachować Kartę Małego Czytelnika.
 
Zachęcamy Was także do poznania Klubu Klubu Przyjaciół Misia Uszatka. Wystarczy przyjść w czwartek o godz. 15.30 do biblioteki i przyłączyć się do zabawy. Zajęcia są bezpłatne. W październiku czekają nas jeszcze cztery spotkania.
10 października – Wielka przygoda Jeżyka.
17 października – Ogólnopolskie Urodziny Książkowych Misiów.
24 października – Gdzie jest kameleon?
31 października – Miejsce na miotle.
Więcej o działalności biblioteki znajdziecie na ich oficjalnym Faceooku

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz