Biesiada w Wilkowicach jak zawsze w towarzystwie ludowego brzmienia. Pierwsza tegoroczna majówka w powiecie rawskim za nami…

erawaKultura
komentarzy

W minioną niedzielę (14.05) Wioska Różana już po raz dwunasty gościła mieszkańców powiatu na Spotkaniu Zespołów i Kapel Ludowych. Wszystkich przybyłych na majówkę w Wilkowicach zabawiała również Kapela Góralska Straconka. 

Majówka w Wilkowicach od lat cieszy się dużym uznaniem wśród miłośników ludowej muzyki i wspólnego biesiadowania. Nie dało się tego ukryć również podczas tegorocznej imprezy, która odbyła się pod hasłem „Na ludowo i z humorem”. Na majówkowej scenie dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpiły zespoły: Podchlebnicki, Linkowiacy, Wspomnienie, Cymbarka, Pod Różą, Sierzchowianie oraz Wilkowianie. Gospodarze zabawy jak zawsze przygotowali też krótkie, humorystyczne przedstawienie „Casting”. 

W Wiosce Różanej nie mogło zabraknąć też muzycznych gości, grających muzykę folklorystyczną. Tym razem była to Kapela Góralska Straconka, której występ poprzedziło wręczenie pucharu Fundacji Dwór Wilkowice. Ten podczas tegorocznej edycji trafił w ręce Sierzchowian, Wspomnienia i Wilkowian.  

Majówce w Wilkowicach towarzyszyły również wioski tematyczne i atrakcje dla najmłodszych, w tym „Zagroda Małego Kolberga”. 

Pełna fotorelacja z majówki w Wilkowicach do zobaczenia tutaj.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz