SPROSTOWANIE! Błąd na oficjalnej mapie zarażeń! W powiecie rawskim nie ma potwierdzonego przypadku zachorowania

erawaPowiat
komentarzy

Poranne informacje płynące z Ministerstwa Zdrowia są niepokojące. W tabeli zachorowań wirusem SARS-CoV-2 pojawił się chory z powiatu rawskiego. Jednak już wiemy – ZOSTALIŚMY WPROWADZENI W BŁĄD. 

Z godziny na godzinę liczba osób zarażonych koronawirusem rośnie. W województwie łódzkim na chwilę obecną mamy 34 potwierdzonych przypadków. I mimo że na mapie zarażeń wirusem SARS-CoV-2 zaznaczony został chory z powiatu rawskiego, ta sytuacja nie ma miejsca.
– Na ten moment w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawie Mazowieckiej nie mamy wyniku potwierdzającego zachorowanie. Nie mamy nawet osób skierowanych na takie badanie. Mamy jedynie 6 osób objętych kwarantanną typu domowego i 24 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym – tłumaczy Krzysztof Jasiński, Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawie Mazowieckiej. 

Z dostępnych danych (oficjalnie podanych 16.03 godz. 21:00) wiemy również, iż w naszym województwie osób objętych kwarantanną jest 1099, a nadzorem epidemiologicznym – 2038. 

Wirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się w całym kraju. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia – jest ich już 205. Minister zdrowia spodziewa się, że w najbliższym czasie liczba zarażonych przekroczy tysiąc. 

Niestety, zmarła piąta osoba zarażona koronawirusem. 

Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku (16.03) POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA W RAWIE MAZOWIECKIEJ jest dostępna wyłącznie drogą telefoniczną:
Nr telefonu: 46 814 48 62 / 609 733 252

lub elektroniczną: [email protected].pl
Aktualną mapę zarażeń znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz