Blisko 100 rawskich rodzin korzysta z karty „Dużej rodziny 3+”. Oferta przyciąga. Z kartą, basen tańszy nawet o 50 procent…

erawaMiasto
fot.UM Rawa
komentarzy

512 kart „Dużej Rodziny 3+” dotychczas odebrali mieszkańcy Rawy Mazowieckiej. Jak informuje rawski ratusz, wciąż wydawane są nowe karty, które uprawniają do zniżek na usługi i produkty. Oferta programu jest co raz bardziej okazała. Oprócz miejskich jednostek, zniżki oferują także prywatni przedsiębiorcy.

512 kart, które zostały wydane do tej pory, trafiło do 96 rodzin biorących udział w programie „Duża Rodzina 3+”. Jest to liczba zarejestrowanych blankietów, wydanych od 1 października 2012 roku. Te karty są ważne do 30 września bieżącego roku.

fot. Oficjalny plakat promujący akcję

„Duża Rodzina 3+” to program zrzeszający rodziny wielodzietne w Rawie Mazowieckiej, które mają troje lub więcej dzieci w wieku do 18 lat. Wyjątkiem są dzieci do 24 roku życia, które uczą się lub studiują. One również zaliczane są do pociech będących na utrzymaniu rodziców. Imienną kartę zniżkową może więc otrzymać każda z rodzin, spełniająca warunek liczebności, niezależnie od tego, jakie wykazuje dochody. Zainteresowanie kartami jest duże i zaskakuje samych urzędników. Co ważne liczba wydanych kart cały czas rośnie. W ubiegłym roku wyprodukowano ich 327, w tym roku ten wynik już został pobity.

Liczba wydanych kart z pewnością ulegnie zmianie, ponieważ wciąż wpływają do nas nowe wnioski, wypełniane przez członków rodzin wielodzietnych – mówi Jolanta Kosińska, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Urzędu Miasta w Rawie. Ten program ułatwia rawskim, wielodzietnym rodzinom korzystanie z wielu miejskich atrakcji. A wiadomo, że przez swoją liczebność, wszędzie muszą ponosić wyższe koszta – dodaje naczelnik Kosińska.

>> Szczegółowe informacje o akcji dostępna na stronach Urzędu Miasta – kliknij

Posiadając kartę programu można otrzymywać zniżki na ofertę Miejskiego Domu Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Muzeum Ziemi Rawskiej, Pływalni Miejskiej oraz miejscowych, prywatnych firm, które zdecydowały się przystąpić do programu.

Magnesem, który niewątpliwie przyciąga zainteresowanych, z pewnością jest miejski basen, który posiadaczom kart „Dużej Rodziny 3+” zapewnia 50% zniżkę na korzystanie z pływalni i lodowiska- informuje Teresa Sekuter z Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Urzędu Miasta w Rawie. Rodziny, które chciałyby jeszcze wziąć udział w programie, muszą wypełnić wniosek o wydanie karty uprawniającej do zniżek. Odpowiedni druk można otrzymać w formie papierowej w Urzędzie Miasta lub w wersji elektronicznej, na stronie internetowej Rawy Mazowieckiej.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz