Blisko 200 tysięcy złotych na linie autobusowe w powiecie rawskim. Symboliczny czek już przekazany

erawaPowiat
komentarzy

Powiat rawski otrzymał dotację z rządowego programu dotyczącego przywracania połączeń na rok 2020. Dzięki zewnętrznym środkom na naszym terenie uruchomiono 6 linii. 

Wczoraj (23.01) symboliczny czek opiewający na kwotę blisko 200 tysięcy złotych z rąk wicewojewody Krzysztof Ciecióra otrzymał starosta rawski Józef Matysiak. 

W roku bieżącym na całe województwo łódzkie z wspomnianego programu przypadło ponad 44 mln zł. Również powiat rawski, jak widać z sukcesem, ubiegał się o pozyskanie środków. 
– Poprzednio było 7 wniosków, w tym roku jest 6 w związku z tym, że jedna z linii okazuje się linią rentowną. Z tego co wiem, to jest chyba taka największa liczba, jeśli chodzi o wnioski skierowane przez samorządy powiatowe do tego programu. Możemy rzeczywiście w ten sposób poprawić możliwości skomunikowania się na terenie powiatu, ale daje to również naszej młodzieży możliwość dojazdu do szkół – mówi Józef Matysiak, starosta powiatu rawskiego. 

Powiat dokłada do nowych kursów autobusowych z własnego budżetu 40 tys. złotych.
– Jest 6 tych linii, które są już wprowadzone w powiecie rawskim. W pełni odpowiadają potrzebom mieszkańców. Te wprowadzone w roku 2019 zostały zaktualizowane zgodnie z oczekiwaniami. Chcemy przywrócić i ułatwić mieszkańcom, którzy są wykluczeni komunikacyjnie, którzy nie mają swoich samochodów, możliwości przemieszczania się po terenie gminy, powiatu załatwianie swoich spraw urzędowych, zdrowotnych, zawodowych – dodaje wicewojewoda Krzysztof Ciecióra. 

Z nowych, uruchomionych we wrześniu kursów korzystało około dwóch tysięcy pasażerów miesięcznie. Największym zainteresowaniem cieszyła się najdłuższa linia, łącząca Kolonię Wałowice przez Regnów i Sadkowice do Rawy Mazowieckiej. Ponieważ to połączenie okazało się rentowne, zostało utrzymane bez rządowej dotacji.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz