Blisko 50 zawodników wzięło udział w turnieju MTG. Sprawdźcie video relację z tego wydarzenia…

erawaKultura
komentarzy

Na hali Tatar w Rawie Mazowieckiej odbył się turniej Magic: The Gathering. To pierwszy sankcjonowany turniej, który był organizowany w naszym mieście. MTG to kolekcjonerska gra karciana znana na świecie już od prawie 20 lat.

Do Rawy przyjechało blisko 50 zawodników, co jest całkiem dobrym wynikiem. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż w Warszawie w ten weekend trwa o wiele większy turniej MTG. W mieście pojawili się gracze, nie tylko z najbliższej okolicy. Niektórzy zawodnicy pokonali kilkaset kilometrów, by zmierzyć się na rawskich zawodach.

Jesteśmy zadowoleni, jest to pierwszy turniej organizowany przez nasze stowarzyszenie. Nie brakuje zawodników, atmosfera jest sympatyczna, będziemy starali się o kolejne tego typu wydarzenia – podkreśla Hubert Jankowski Prezes Rawskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki „Topory”.

Turniej MTG to ciekawa propozycja także z perspektywy samego miasta. Nazwa imprezy „Ravnica To Rawa” nawiązuje do karcianej serii, która występuje w grze. Jak podkreślają organizatorzy, to doskonała okazja by promować miasto, przynajmniej wśród samych zawodników. Tych w Polsce jest kilka tysięcy.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz