Blisko 600 książek znalazło nowych właścicieli. To efekt kiermaszu, który odbył się z okazji Światowego Dnia Książki w Rawie Mazowieckiej

erawaKultura
komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna już po raz kolejny zorganizowała kiermasz książki. Inicjatywa od lat ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców w tym roku była rekordowa pod każdym względem. 

Miłość do książek w Rawie Mazowieckiej nie ustaje. W minioną sobotę (27.04) podczas wydarzenia zorganizowanego pod filarami biblioteki pojawiło się wielu czytelników, którzy zakupili łącznie 565 książek. Nic dziwnego, wszak co może być przyjemniejszego od szperania wśród tylu tytułów, chyba tylko czytanie ich. 

W ofercie biblioteki pojawiły się publikacje za symboliczną złotówkę oraz te nowsze, za pięć złotych. Łącznie w trakcie wydarzenia udało się zgromadzić ponad 750 zł, które zostaną przeznaczone na zakup nowych pozycji. 

Książki wybrane na kiermasz pochodziły nie tylko z bibliotecznej selekcji, ale i darów od czytelników, dlatego też jeśli wyzbywacie się swoich księgozbiorów, pamiętajcie, że zawsze możecie je przynieść do biblioteki. 
– Nie ma nic gorszego od wyrzucenia książki, dlatego zachęcamy by przynosić je do nas. Przyjmiemy wszystkie, a na kiermaszu z pewnością zyskają nowego właściciela i drugie życie – zachęca Zbigniew Pacho z MBP w Rawie Mazowieckiej. 

Jeśli tym razem nie mogliście wziąć udziału w kiermaszu to już teraz pamiętajcie, że kolejny odbędzie się podczas Dni Rawy (9.06). 
Więcej zdjęć z kiermaszu znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz