Blisko tysiąc osób wzięło udział w XIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Inicjatywa nadal popularna, choć uczestnicy niewątpliwie liczą na nową trasę przejazdu…

erawaSport
komentarzy

Blisko tysiąc osób wystartowało w tegorocznym XIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowanym w Rawie Mazowieckiej. Mimo upływu lat, popularność rekreacyjnego wydarzenia nie maleje. – Ludzie lubią się integrować i spotykać – podkreślali uczestniczy rowerowego spotkania.

Na popularność tej inicjatywy organizatorzy niewątpliwie narzekać nie mogą. Choć 971 tegorocznych uczestników nie zbliżyło się do pobicia rekordu frekwencji, to nadal jedna z najbardziej uznawanych przez mieszkańców imprez rekreacyjnych. Nie ma co ukrywać, iż na tę popularność wpływa nie tylko sama formuła wydarzenia, ale także atrakcyjne upominki, których wręczanie tradycyjnie kończy zmagania na trasie. W tym roku organizatorzy zmienili jednak przebieg tej części imprezy .
– Mamy zmiany, nie ma tradycyjnego losowania nagród. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o naszym mieście, historii oraz bieżących wydarzeniach – tłumaczył Arkadiusz Rataj z rawskiego Urzędu Miasta.
I tylko niezmienna od kilku lat wydaje się trasa przejazdu, na co narzekają już niektórzy uczestnicy. W tym roku powtórzono rozwiązanie sprzed dwóch lat, zamieniając jedynie kierunek jazdy.
– Z trasą jest troszkę problem. Ta trasa, po której stale jeździmy jest dosyć bezpieczna (…) Żeby przerzucić trasę w inny rejon miasta nie mamy takich środków, takich zabezpieczeń – dodaje urzędnik.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video oraz kilku zdjęć z półmetka zorganizowanego w miejscowości Wolica.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz