Blok socjalny zapewni dach nad głową 40-stu rodzinom. Sprawdzamy postępy prac przy ul. Mszczonowskiej w Rawie Mazowieckiej.

erawaMiasto
komentarzy

Budowa bloków socjalnych w Rawie Mazowieckiej rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Już za kilka miesięcy pierwszy z nich ma zostać oddany do zamieszkania. Koszt obydwu etapów prac to ponad 8 milionów 730 tysięcy złotych. 

Minął niespełna rok od wbicia pierwszej łopaty na działce przy ulicy Mszczonowskiej w Rawie Mazowieckiej, gdzie postanowiono wybudować dwa budynki socjalne. Prace sprawnie postępują. Pierwszy z bloków niebawem zostanie zamknięty w stanie surowym. 
– Prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem. Jesteśmy mniej więcej w połowie realizacji zadania. Obecnie na ukończeniu jest rozprowadzanie instalacji elektrycznej, gazowej, wodnej i kanalizacyjnej. A w najbliższym czasie montowana będzie zamówiona już stolarka okienna i drzwiowa. Później przyjdzie pora na tynki i wylewki – wymienia prezes Rawskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Leszek Trębski. 

Spacerując po placu budowy zaobserwować można trwające równolegle roboty przy zagospodarowaniu terenu. Widać już zarys drogi wewnętrznej, dojazdowej do obiektu oraz parking. Niebawem pojawią się też nasadzenia mające w przyszłości oddzielić blok od strefy przemysłowej, a także plac zabaw i garaże. 

Już wkrótce przy ulicy Mszczonowskiej będzie mogło zamieszkać 40 rodzin. Do ich dyspozycji oddane zostaną lokale o różnej wielkości, od 26 do 48 m2. Wśród mieszkań gotowych do zamieszkania, a więc z podłogami, oknami, drzwiami i wyposażoną łazienką, pojawią się również trzy dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

– Od kilkunastu lat w Rawie nie budowano bloków socjalnych, dlatego te 80 mieszkań to ogromny krok na przód. Warto jednak powiedzieć, że te bloki powstają nie tylko ze środków własnych miasta, ale także dzięki zewnętrznym – 35% to jest bezzwrotna dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego. To spore wsparcie. Dzięki temu, zakładając, że koszt budowy metra kwadratowego to jest 2600 zł, metr mieszkania będzie kosztował miasto dużo mniej – tłumaczy prezes Trębski.

Zgodnie z harmonogramem, pierwszy z bloków, które powstaną na tej działce, ma być oddany z końcem października bieżącego roku. Później przyjdzie kolej na budowę następnego obiektu.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz