Blues w Rawie nigdy nie zginie. Za nami kolejna odsłona Rawskiej Szczypty Bluesa

erawaKultura
fot. Grzegorz Adamek
komentarzy

Po raz kolejny na deskach Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej wystąpił Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. Widownia mogła wysłuchać jubileuszowego koncertu. 

To już 40 lat jak wspomniany Sławek Wierzcholski wraz ze swoim zespołem bez najmniejszej przerwy, podróżują i koncertują dzieląc się swoją muzyczną pasją. W 2022 roku grają trasę jubileuszową. Jednym z jej przystanków stała się Rawa Mazowiecka, gdzie w minioną sobotę (30.04) zagrali niezapomniany koncert. 

Na imponujący dorobek artystyczny Nocnej Zmiany Bluesa składa się 28 wydanych płyt (3 LP, 4 DVD, 21 CD). Cztery z nich osiągnęły status „Złotej Płyty”. Są wśród nich też krążki nagrane z takimi wybitnymi artystami, jak m.in. Dżem, Krystyna Prońko czy Wojciech Karolak. Wytwórnia WARNER wydała przed pięciu laty podwójny CD Nocnej Zmiany Bluesa w prestiżowej serii „Złota kolekcja”.

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie czterech dekad działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów, jak chociażby „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Po pięciu latach przerwy wrócili do Rawy, racząc publikę niesamowitym, klimatycznym bluesem. Specjalnie dla Was mamy relację fotograficzną autorstwa Grzegorza Adamka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz