Bracia z Rawy Mazowieckiej podtruli się tlenkiem węgla. Mężczyźni zostali hospitalizowani

erawaMiasto
komentarzy

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku podtrucia spalinami samochodowymi. Do zdarzenia doszło w jednym z garaży przy ul. Solidarności w Rawie Mazowieckiej. 

Interwencja służb ratunkowych miała miejsce dziś (12.01) około godziny 11:40. To właśnie wtedy znajomy młodych mężczyzn dostał się do garażu, w którym stał nowo zakupiony samochód. W jego wnętrzu znajdowali się poszkodowani. Jednego z nich udało się wydostać poza budynek jeszcze przed przybyciem karetek i strażaków.

– Mężczyzna był nieprzytomny, z zachowanymi funkcjami życiowymi, bez widocznych obrażeń zewnętrznych. Niezwłocznie został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Drugi z mężczyzn znajdował się w pojeździe. Był przytomny, ale z utrudnionym kontaktem logicznym, spowodowany podtruciem CO. Również nie miał obrażeń zewnętrznych – mówi mł. kpt. Kamil Stefański, dowódca akcji z PSP w Rawie Mazowieckiej. 

Poszkodowany trafił pod opiekę drugiego z zadysponowanych zespołów medycznych. 

Badanie pomieszczenia za pomocą detektora wielogazowego  zaraz po otwarciu garażu  wykazało 60ppm, to bardzo duże stężenie, które stało się zagrożeniem dla dwóch rawian. 

Przytomnego mężczyznę karetka przewiozła do szpitala w Skierniewicach. Jego brat przetransportowany został do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej, gdzie wylądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Stamtąd nieprzytomnego mężczyznę zabrano do szpitala specjalistycznego w Łodzi. 

W akcji trwającej blisko półtorej godziny udział wzięły dwa zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, OSP KSRG Rawa Mazowiecka, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego z lekarzami oraz policja. 

Więcej zdjęć ze zdarzenia zobaczycie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz