Brathanki muzyczną gwiazdą tegorocznych Dożynek Powiatu Rawskiego. Zobaczcie program imprezy

erawaKultura
komentarzy

Święto Plonów Powiatu Rawskiego w tym roku w Białej Rawskiej. Dożynkowa scena jak zawsze pełna różnorodnych atrakcji. 

Dożynki to święto z tradycjami. Również i w tym roku Powiat Rawski chce w ten sposób podziękować Bogu, ale i rolnikom – za ich trud, ciężką pracę i zbiory. Tegoroczne Święto Plonów zaplanowano na najbliższą niedzielę (28.08) w Białej Rawskiej. 

Wydarzenie rozpocznie się w samo południe od mszy świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wojciecha Osiala. Tuż po niej odbędzie się część obrzędowa, czyli prezentacja wieńców dożynkowych, obrzęd chleba, a także występ Bialskiej Orkiestry Dętej OSP. Później sceną zawładną zespoły ludowe, które przez dwie godziny będą zabawiać zgromadzonych mieszkańców powiatu. 

O godzinie 18:00 przyjdzie czas na drugą część wydarzenia, czyli rozrywkową. Na dożynkowej scenie wystąpią zespoły: CAMASUTRA oraz ABBA FAMILY. Tuż po nich trochę się pośmiejemy. Szczególnym gościem w Białej Rawskiej będzie bowiem, Robert Korólczyk. A na zakończenie imprezy na scenie pojawi się muzyczna gwiazda – zespół BRATHANKI. 

Podczas dożynek nie zabraknie też stoisk Wiosek Tematycznych, wystawy rękodzieła, gastronomi i wesołego miasteczka. Zapraszamy Was serdecznie. Tego dnia świętujmy wszyscy razem.

Również w niedzielę (258.08) już o godz. 7:00 odbędą się Rodzinne Zawody Wędkarskie (Zalew „Okrągły”).

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz