Budowa lekkoatletycznej bieżni, czy przebudowa głównego wejścia do szkoły. W tym roku ruszają kolejne inwestycje przy Gimnazjum Nr 2 i SP Nr 4…

erawaMiasto
fot. sxc.hu
komentarzy

Kompleksowa termomodernizacja budynku oraz budowa lekkoatletycznej bieżni. To dwie inwestycje, które rozwiną w tym roku stan szkolnego kompleksu mieszczącego się na osiedlu Zamkowa Wola. W budynku funkcjonuje Gimnazjum Nr 2 oraz Szkoła Podstawowa Nr 4. Tegoroczne inwestycje to drugi etap prac.

W tych szkołach już w ubiegłym roku prowadzony był pierwszy etap termomodernizacji – mówi Paweł Piątkiewicz, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Integracji Europejskiej. Polegał on głównie na wymianie zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej, a także ociepleniu fundamentów szkoły.

W tym roku prace ruszają dalej. Drugi i jednocześnie ostatni etap prac tak naprawdę już wystartował, co prawda plany jeszcze nie zostały wcielone w życie, ale już w kwietniu, gdy tylko pogoda pozwoli, mają rozpocząć się prace budowlane. Najpierw będą wykonane roboty, które nie będą przeszkadzać w funkcjonowaniu szkoły. W wakacje z kolei rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa głównego wejścia do szkół.

W okresie wakacyjnym rozpocznie się także budowa lekkoatletycznej bieżni. Obiekt ma służyć nie tylko uczniom miejskiej szkoły, ale także innym mieszkańcom Rawy. Planowane inwestycje będą dofinansowane ze środków unijnych.

Co jeszcze na temat szkolnych inwestycji powiedział nam Paweł Piątkiewicz, o tym w materiale video…

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz