Budżet obywatelski w Rawie wciąż na starych zasadach. Wojewoda Łódzki zakwestionował i uchylił nowy regulamin…

erawaMiasto
komentarzy

Niebawem rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Rawie Mazowieckiej. Mimo prób zmiany regulaminu dotyczącego tego przedsięwzięcia, tegoroczna odsłona zostanie przeprowadzona na dotychczasowych zasadach. Powodem takiego posunięcia jest uchylenie przez Wojewodę Łódzkiego uchwały z nowym regulaminem. 

Nowy regulamin dotyczący budżetu obywatelskiego w Rawie Mazowieckiej miał usprawnić funkcjonowanie tego projektu. Miejscy radni decyzję o wprowadzeniu zmian podjęli w formie uchwały na jednej z ostatnich sesji. Ta jednak została zakwestionowana i finalnie uchylona przez Wojewodę. 
– Wojewoda stwierdził, że podczas konsultacji społecznych służących ogółowi społeczeństwa gminy, czyli od przedszkolaka do emeryta, nie może być ograniczeń ze względu na wiek – tłumaczy taką decyzję radca prawny rawskiego Urzędu Miasta Marcin Młynarczyk.

I choć sytuacja rzeczywiście może wydawać się niezbyt jasna, w poprzednim regulaminie, ustalonym w 2015 roku, występuje bowiem zapis mówiący, że zgłaszać pomysły oraz głosować na projekty mogą mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 16 lat, to właśnie na nim bazować będzie również tegoroczny budżet obywatelski. 
– Żeby już nie czekać na inne kroki Rady Miasta, pan burmistrz w piątek podjął stosowną decyzję o rozpoczęciu procedury w zakresie uruchomienia budżetu obywatelskiego w oparciu o stare zasady – mówi wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej Marek Pastusiak.  

Projekty w ramach rawskiego budżetu obywatelskiego będzie można składać od 15 do 29 maja. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz