Burmistrz Góraj ojcem chrzestnym. Nad zalewem odbyła się impreza „Raz na ludowo”, a podczas niej inscenizacja przygotowań do tradycyjnych chrzcin…

erawaKultura
komentarzy

Lokalne ludowe zespoły umilały czas rawianom spędzającym niedzielne popołudnie w okolicach zalewu. Jak się okazało, dobrze podany folklor, także i w mieście może znaleźć swojego odbiorcę. Niewątpliwą atrakcją była specjalna inscenizacja, przedstawiająca przygotowania do ludowych chrzcin. Swoje pięć minut w improwizowanej roli ojca chrzestnego, miał nawet burmistrz Rawy, Eugeniusz Góraj (patrz film).

W tegorocznym letnim planie imprez organizowanych przez Miejski Dom Kultury faktycznie folklor pojawia się dość często. Ten muzyczny gatunek swojego odbiorcę znajduje szczególnie wśród dojrzałych mieszkańców miasta, choć MDK nie ukrywa, iż to, co tradycyjne chce promować także wśród najmłodszych.
– Wracamy do korzeni i utrwalamy to, co już w zasadzie zanika. Warto, żeby jednak młode pokolenia poznawały folklor i ludowe tradycje. Jak najmocniej musimy to przekazywać, bo nasze pokolenie jeszcze to wszystko zna, jednak młodsze coraz mniej – mówił Grzegorz Klimczak, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

I choć muzyczne występy najmłodszym do gustu przypadały różnie, atrakcja w postaci małych garncarskich warsztatów niewątpliwie się udała. To czytelny znak mówiący o tym, jak coś promować, by wypromować… szczególnie wśród najmniejszych mieszkańców miasta.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz