Burmistrz Rawy Mazowieckiej oraz Radni IX Kadencji złożyli ślubowanie.

erawaMiasto
komentarzy

Piotr Irla burmistrzem Rawy Mazowieckiej na kolejne 5 lat, a Grażyna Dębska ponownie przewodniczącą Rady Miasta. Władze samorządowe miasta kontynuują zeszłoroczne działania. 

Za nami pierwsza sesja IX Kadencji Rady Miasta Rawa Mazowiecka. Odbyła się ona dziś (6.05) w uroczystej oprawie, o którą zadbała Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej. Oficjalne ślubowanie złożyli radni, zarówno ci, którzy kontynuują swoją pracę w samorządzie, jak i ci całkiem nowi.

Swoje ślubowanie złożył również Burmistrz Rawy Mazowieckiej, Piotr Irla, który w pierwszej turze wyborów uzyskał reelekcję.
— Z woli Rawian, wyrażonej w demokratycznych wyborach, przyszło mi dzisiaj objąć na kolejną kadencję urząd burmistrza Rawy Mazowieckiej. (…) Kandydaci na radnych startujący z mojego komitetu wyborczego uzyskali łącznie 3495 głosów, co przełożyło się na 14 mandatów w 15-osobowej Radzie Miasta. Jest to historyczny wynik i wyraźny znak silnego popracia dla naszej wspólnej wizji rozwoju Rawy Mazowieckiej – mówił podczas dzisiejszych obrad Piotr Irla – burmistrz Rawy Mazowieckiej. 

Burmistrz Piotr Irla oficjalnie też poinformował, że jego zastępcą niezmiennie pozostanie Artur Piotrowski. Cytując przysłowie, „że nie zmienia się koni podczas przeprawy przez rzekę”. 

Podczas dzisiejszych obrad radni jednogłośnie na przewodniczącą Rady Miasta wybrali Grażynę Dębską. Jej zastępcą natomiast, również bez głosów sprzeciwu, została Celina Szczur. 
— Dziękuję za ogromne zaufanie. Wiem jaki jest ciężar spoczywający na mnie. (…) Gwarantuję, że będę służyć pomocą i doświadczeniem głównie młodym radnym, w zrozumieniu zawiłości prawa samorządowego – obiecywała podczas sesji przewodnicząca Rady Grażyna Dębska.
 
Radna ślubowała także, że będzie pracować na rzecz Rawy Mazowieckiej i dążyć do tego, aby Rada Miasta działała ponad podziałami politycznymi, w służbie miastu i jego mieszkańcom. O kolejnych działaniach Rady Miasta będziemy Was na bieżąco informować. 

Więcej zdjęć z dzisiejszej sesji Rady Miasta znajdziecie w naszej galerii. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz