CECH Rzemiosł Różnych w Rawie Mazowieckiej gościł mieszkańców. Podczas spotkania zaprezentowano pracę prawdziwych artystów…

erawaMagazyn
komentarzy

Rzemieślnicy z rawskiego CECHU spotkali się, by porozmawiać i podzielić się efektami swojej pracy. Niecodzienną wystawę eksponatów wymagających ogromnego nakładu pracy można było zobaczyć w siedzibie zrzeszenia w miniony poniedziałek (21.11). 

Choć o CECH’u w Rawie Mazowieckiej niewiele się mówi, zrzeszenie to liczy sobie już ponad sto lat i niezmiennie jest dobrowolnym związkiem zrzeszającym podmioty gospodarcze zaliczane do rzemiosła. Jedną z okazji do bliższego poznania tej instytucji było poniedziałkowe spotkanie, zorganizowane w siedzibie przy ul. Zwolińskiego. Tam w jednej z sal zaprezentowano sztandary CECH’u oraz eksponaty rzemieślników z terenu miasta i powiatu rawskiego. Oglądając ich prace śmiało można stwierdzić, że są oni artystami w swoim fachu. 

Podczas spotkania ubolewano jedynie nad brakiem następców, którzy chcieliby uczyć się rzemiosła i podjąć tej wymagającej pracy.

Więcej zdjęć ze spotkania do zobaczenia tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz