Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Rawie Mazowieckiej oficjalnie otwarte. W obiekcie już mieszkają pensjonariusze

erawaMiasto
komentarzy

Niepełnosprawni w Rawie Mazowieckiej z nowym obiektem. W mieście otwarto Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. 

W minioną środę (13.03) w Rawie Mazowieckiej swoją działalność zainaugurowało Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, które przed niepełnosprawnymi z naszego miasta otwiera nowe możliwości. 
— Centrum jest ośrodkiem wsparcia świadczącym usługi opiekuńcze i specjalistyczne dla osób niepełnosprawnych. Nasza placówka przewidziana jest dla 20 podopiecznych, z czego 11 z nich będzie mogło skorzystać z pobytu dziennego, a 9 z całodobowego. Beneficjentami są osoby z terenu Rawy Mazowieckiej, ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności – mówiła podczas otwarcia Marta Kowalska, dyrektor placówki. 

COM to nowoczesny obiekt, koszt jego wybudowania to blisko 6,5 mln zł, z czego miasto pozyskało 3 miliony dotacji z Funduszu Solidarnościowego. 
— Po 14 miesiącach nastąpiło zakończenie budowy i odbiór inwestycji. (…) Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne to budynek dwukondygnacyjny z pełną, niezbędną infrastrukturą. Na poziomie parteru zlokalizowane są pomieszczenia do aktywizacji dorosłych niepełnosprawnych, a na piętrze budynku znajdują się pokoje jedno i dwuosobowe wyposażone w łazienki i aneksy kuchenne. W ramach zagospodarowania Centrum wykonane zostały ogrodzenie, parking, chodniki, nasadzenia, oświetlenie, monitoring, elementy małej architektury i siłownia zewnętrzna – wymienia burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla. 

Pod opiekę specjalistycznej kadry COM już trafili pierwsi podopieczni, na pobyt całodobowy dwie osoby, a na pobyt dzienny decyzję wydano dla ośmiu osób. 
— Osób starszych będzie tylko więcej, napewno nie mniej. To my dzisiaj musimy bardzo szybko budować system wsparcia dla osób starszych, szczególnie w miejscu zamieszkania, bo inaczej, kolejne pokolenie naprawdę z tym wyzwaniem sobie nie poradzi – mówi minister do spraw polityki senioralnej – Marzena Okła-Drewnowicz.

Po części oficjalnej burmistrz Piotr Irla zaprosił gości na zwiedzanie innych jednostek podległych Urzędowi Miasta Rawa Mazowiecka, takich jak Żłobek „TUPTUŚ”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Dzienny Dom Pobytu dla Seniora oraz Zakład Aktywności Zawodowej.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentWięcej zdjęć z inauguracji Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego znajdziecie w naszej galerii. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz