Chcesz dowiedzieć się więcej o zagospodarowaniu przestrzennym Rawy Mazowieckiej? Skorzystaj z SIP

erawaMagazyn
komentarzy

Od sierpnia ubiegłego roku w Rawie Mazowieckiej funkcjonuje System Informacji Przestrzennej, czyli internetowa platforma mapowa umożliwiająca prezentację i wyszukiwanie różnorodnych e-usług publicznych związanych z gospodarką przestrzenną. Wprowadzony projekt pozwala uzyskać wiele informacji bez wychodzenia z domu. 

Dostęp do Systemu Informacji Przestrzennej możliwy jest z dowolnego miejsca, przy pomocy każdego urządzenia podłączonego do Internetu. Właśnie to sprawia, że pozyskiwanie informacji staje się tak proste. Od momentu wdrożenia projektu, pozyskiwanie informacji związanych z gospodarką przestrzenną, w oparciu o: granice działek geodezyjnych wraz z numerami, nazwy ulic, punkty adresowe i przeznaczenie terenów w ramach obowiązujących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego możliwe jest bez wychodzenia z domu. Śmiało można powiedzieć, że SIP stał się sprzymierzeńcem tych, którym do Urzędu Miasta nigdy nie jest po drodze.
– Elektroniczna platforma jednocześnie daje duże ułatwienie dla osób niepełnosprawnych. Warto z niej korzystać, zwłaszcza, że zapewnia większą czytelność i przejrzystość niż na mapach fizycznych, papierowych. Dodatkowo pozwala ona dostosować panel informacji do własnych potrzeb – mówi Bogumiła Sitarek, naczelnik Wydziału Gospodarki Terenami w rawskim Urzędzie Miasta.

Warto wspomnieć, że system wyposażony jest na przykład w mapy tematyczne, przystosowane do potrzeb mieszkańca, turysty, przedsiębiorcy i inwestora. Za pomocą panelu bocznego łatwo można uaktywnić widoczność tylko tych informacji, które są nam potrzebne. Elektroniczne rozwiązanie umożliwia także wykonanie uproszczonych pomiarów działek, odległości czy też powierzchni.

Wprowadzony w ubiegłym roku projekt skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców Rawy, którzy szukają informacji dotyczących swoich działek w dziedzinie zagospodarowania przestrzennego. Co ważne, system umożliwia wyszukanie danego terenu przy pomocy adresu. Z SIP z pewnością skorzystać mogą również turyści, przedsiębiorcy i inwestorzy zewnętrzni zainteresowani atrakcjami miasta, ale też poszukujący miejsca zamieszkania lub lokalizacji inwestycji.

Korzystając z SIP-u można również dokonać automatycznego wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ale jedynie w celach informacyjnych.

System Informacji Przestrzennej w Rawie Mazowieckiej został wdrożony dzięki środkom unijnym. Całkowita wartość projektu to 71 990 zł.

Aby skorzystać z SIP-u wystarczy wejść na www.rawamazowiecka.geoportalgminy.pl. System jest łatwy i mocno intuicyjny w obsłudze.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz