Chcesz zgłosić przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policja chce ograniczyć obsługę bezpośrednią interesantów i namawia do skorzystania z innych rozwiązań. Sprawę mają ułatwić opracowane przez mundurowych wzory pism.

Zgłoszenie przestępstwa lub wykroczenia okazuje się być naprawdę proste. W poszczególnych polach właściwego dokumentu należy wpisać odpowiednie informacje. Później, gotowe pismo wraz z załącznikami wysłać na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, możesz to zrobić również drogą elektroniczną –  KPP RAWA MAZOWIECKA – [email protected]

PRIORYTET TO – pocztą po jego uprzednim wypełnieniu, wydrukowaniu i opatrzeniu własnoręcznym podpisem,
ALTERNATYWA TO – pocztą elektroniczną (na adres email podany w komunikacie na stronie danej  jednostki Policji) po jego wypełnieniu bez własnoręcznego podpisu.

Takie rozwiązanie umożliwi funkcjonariuszom zaplanowanie dalszych działań, przy minimalizacji ryzyka epidemiologicznego.

Pozwoli na poinformowanie zgłaszającego o terminie niezwłocznej weryfikacji informacji wstępnej i formalnego przyjęcia od niego zawiadomienia o przestępstwie w taki sposób, aby uniknąć jednoczesnej obecności wielu osób (interesantów) w siedzibie jednostki policji, oczekujących na przyjęcie od nich zawiadomień lub załatwienia innych spraw.

A także, sprawdzenie, przed zaplanowaniem terminu czynności – przy wykorzystaniu zawartych w informacji wstępnej danych teleadresowych – czy nie zachodzą okoliczności wskazujące, iż osoba kierująca informację o przestępstwie jest osobą zaliczoną do grupy wzmożonego ryzyka epidemiologicznego.            

Oczywiście, w jednostce policji nadal będą przyjmowane protokolarnie ustne zawiadomienia o przestępstwie tylko w przypadkach dotyczących najpoważniejszych przestępstw, gdzie zwłoka w złożeniu zawiadomienia mogłaby skutkować utratą śladów i dowodów. 

Niezbędne dokumenty do pobrania znajdziecie tutaj. 
Źródło: lodzka.policja.gov.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz