Ciała dwóch mężczyzn znaleziono w beztlenowej chłodni. Sprawę, pod nadzorem prokuratury, wyjaśnia policja

erawaPowiat, Sadkowice
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Tragicznego odkrycia dokonał właściciel chłodni. Wewnątrz znajdowały się ciała dwóch mężczyzn narodowości ukraińskiej, w wieku 28 i 46 lat. Mimo, że natychmiast powiadomił służby, na ratunek było już za późno.

W minioną niedzielę (10.11) około godziny 11:15 dyżurny rawskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Sadkowice właściciel ujawnił dwóch leżących mężczyzn na terenie komory chłodniczej przechowalni owoców.

Na miejscu jako pierwsi pojawili się strażacy, którzy ewakuowali mężczyzn. Jednak przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził ich zgon. 
– Strażacy zabezpieczyli teren i otworzyli komorę. Dopiero po założeniu aparatów ochrony dróg oddechowych weszli do środka i ewakuowali poszkodowanych ze strefy zagrożenia – relacjonuje kpt. Konrad Krupa, Oficer Prasowy PSP w Rawie Mazowieckiej.

Jak później ustalili policjanci, poszkodowani to dwaj obywatele Ukrainy w wieku 28 i 46 lat.  Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków, wykonali oględziny, o zdarzeniu poinformowali również Ambasadę Ukrainy w Warszawie. Śledztwo prowadzi Prokuratora Rejonowa w Rawie Mazowieckiej.

Na miejscu oprócz policji i dwóch zastępów Państwowej Straży Pożarnej, pracowali strażacy ochotnicy z OSP Biała Rawska i Sadkowice, a także Zespół Ratownictwa Medycznego. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz