Co łączy Polskę z Chinami? Województwo Łódzkie zaprasza na forum regionalne…

erawaBez kategorii
komentarzy

29 czerwca stanie się ważną datą dla województwa łódzkiego. Właśnie tego dnia w Łodzi odbędzie się Forum Regionalne Polska – Chiny. Podczas wydarzenia omawiana będzie międzynarodowa współpraca i jej różne aspekty. Spotkanie stanie się również okazją do zaprezentowania wypracowanych już efektów oraz nawiązania kolejnych kontaktów. 

To właśnie w Łodzi odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych – III Forum Regionalne Polska – Chiny. Forum jest doskonałą okazją do zaprezentowania efektów regionalnej współpracy polsko-chińskiej, wymiany wzajemnych doświadczeń, sprawdzonych praktyk, a także omówienia przyszłej kooperacji. To także szansa na poznanie możliwości inwestowania na rynku chińskim i nawiązania kontaktów z przedsiębiorstwami Państwa Środka.
Podczas forum zostaną poruszone tematy transportu, nowoczesnego zarządzania miastem i regionem, promocja biznesu i turystyki, czy chociażby wymiana edukacyjna. Dodatkowo program tegorocznego spotkania będzie skupiał się na kwestiach związanych z mechanizmami działania władz lokalnych w Polsce i Chinach, roli regionów z Europy Środkowo-Wschodniej w odbudowie Jedwabnego Szlaku, procesach urbanizacyjnych zachodzących w Chinach i Polsce. Poruszone zostaną również kwestie związane z promocją regionów, biznesu, turystyki.
– Gospodarka Chin rozwija się najszybciej na świecie i jest drugą największą gospodarką świata. Chiny są również największym eksporterem i drugim pod względem wielkości importu. To bezsprzecznie największy rynek zbytu. Natomiast Polska jest jednym z głównych partnerów Chin w Europie ze statusem „partnerstwa strategicznego”. Czy trzeba więcej argumentów, żeby zachęcić do udziału w wydarzeniu pozwalającym bliżej przyjrzeć się gospodarce Chin, poznać możliwości inwestycyjne i nawiązać kontakty z biznesem z Państwa Środka? – mówi Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego.

Więcej informacji: polskachiny.lodzkie.pl

* Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz