Ćwiczenie czyni mistrza, z tego założenia wychodzi rawskie LO organizując dni różnych języków obcych. Wczoraj w szkole królował angielski…

erawaKultura
fot. Dagmara Marcinkowska
komentarzy

Młodzież w rawskim LO łączy teorię z praktyką, aby lepiej rozwijać swoje umiejętności językowe. Wczoraj w szkole królował język angielski, który został uhonorowany specjalnym przedstawieniem.

Nauka języka obcego polega nie tylko na wkuwaniu słówek i przyswajaniu gramatycznych regułek. Aby móc lepiej opanować, w tym przypadku angielski, w rawskim Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie zorganizowano konkurs wiedzy teoretycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu rawskiego.

W pierwszej części, podczas uzupełniania karty odpowiedzi, należało wykorzystać niektóre z czasów używanych w angielskim, a także wykazać się znajomością słówek. Poziom nie był wygórowany, można było się postarać i przejść do kolejnego etapu. Mi niestety się nie udało – komentuje Mateusz Dembek, uczestnik konkursu z języka angielskiego.

Laureaci pierwszego etapu, który odbył się 15 stycznia, wczoraj zmierzyli się z drugą i zarazem ostatnią częścią potyczek, w której należało zaprezentować wybrany kraj anglojęzyczny. W trakcie całego konkursu uczniowie mogli sprawdzić swój poziom wiedzy, a także zorientować się jakie braki należy uzupełnić.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. Dagmara Marcinkowska

Wczorajszy dzień w LO był poświęcony językowi angielskiemu, jednak na wręczeniu nagród zwycięzcom konkursu się nie skończyło. Młodzież z klasy 2a zaprezentowała zebranym przedstawienie, które tematyką również nawiązywało do Anglii. Chodziło przede wszystkim o krótkie odwołanie się do tego kraju, różnych miejsc z nim związanych oraz ludzi kojarzonych z Anglią – opowiada Ania Czyż, która w przygotowanym przez uczniów przedstawieniu zagrała turystkę.

Trenowanie języków obcych jest dobre w każdej formie. Czkamy więc na nowe pomysły praktycznej nauki angielskiego i nie tylko…

Tagi:

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz