Ćwierćfinały Ligi Mistrzów – kto z kim zagra? Kto jest faworytem?

erawaMagazyn
      Artykuł sponsorowany
komentarzy

Mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów już w kwietniu. Losowanie za nami, wiemy zatem, kto z kim zagra. Szykują się piękne spotkania, które z pewnością dostarczą kibicom wiele emocji. A kto jest faworytem rozgrywek? Sprawdźmy!

Rozgrywki 1/8 finału Ligi Mistrzów trwały do 13 marca, a 15 marca rozlosowano uczestników meczów ćwierćfinałowych. W tej fazie rozgrywek udział weźmie osiem drużyn, w tym FC Barcelona, w barwach której zagra Robert Lewandowski. Zdecydowanie warto już teraz poznać typy na Ligę Mistrzów od Sport Betfan.

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów – kto zagra?

W losowaniu 15 marca uczestniczyły następujące kluby:
– Arsenal;
– Atletico Madryt;
– FC Barcelona;
– Bayern Monachium;
– Borussia Dortmund;
– Manchester City;
– Paris Saint-Germain.

Kto się z kim spotka? Losowanie wytypowało takie oto pary:
1) Arsenal – Bayern Monachium.
2) Atletico Madryt – Borussia Dortmund.
3) Real Madryt – Manchester City.
4) Paris Saint-Germain – FC Barcelona.

Spotkania ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów rozegrane zostaną 9 i 10 kwietnia 2024 roku (pierwsze mecze) oraz 16 i 17 kwietnia 2024 roku (rewanże). Oznacza to, że pierwszego dnia tej fazy rozgrywek staną naprzeciwko siebie Arsenal z Bayernem i Real z Manchesterem. Z kolei 10 kwietnia będziemy mogli obejrzeć mecze PSG z FC Barceloną oraz Atletico z Borussią. Kolejność meczów rewanżowych będzie odwrotna: 16 kwietnia zagrają Borussia z Atletico i FC Barcelona z PSG, natomiast 17 kwietnia spotkają się Manchester z Realem i Bayern Monachium z Arsenalem. Do półfinału awansują oczywiście te zespoły, które w dwumeczu uzyskają lepszy bilansem bramkowy. Jeżeli liczba zdobytych i straconych bramek po dwóch spotkaniach będzie równa, rozegrana zostanie dogrywka. Jeśli ona również nie przyniesie rozstrzygnięcia, o awansie do półfinału zdecydują rzecz jasna rzuty karne. Taką możliwość w poszczególnych dwumeczach trzeba brać pod uwagę, ponieważ w rozgrywkach ćwierćfinałowych biorą udział naprawdę potężne kluby, z których każdy wykazuje się wolą walki oraz zaangażowaniem, nie wspominając o znakomitym przygotowaniu.

Ćwierćfinały – i co dalej?

Podczas losowania 15 marca poznaliśmy również drabinkę aż do wielkiego finału na Wembley. Półfinały będą wyglądały następująco: – Atletico Madryt lub Borussia Dortmund – Paris Saint-Germain lub FC Barcelona;
– Arsenal lub Bayern Monachium – Real Madryt lub Manchester City.

W finale naprzeciw siebie staną oczywiście zwycięzcy meczów półfinałowych. W tym miejscu warto spojrzeć, które kluby uznawane są za faworytów tych rozgrywek. Otóż analitycy wieszczą zwycięstwo, czyli obronę tytułu Pucharu Europy, Manchesterowi City. The Citizens nie mogą jednakże być tacy znowu pewni swego, ponieważ będą mieli trudnych rywali. Na ich głównych przeciwników, czyli największe zagrożenie w finale, typowane są: Real Madryt, Arsenal oraz Bayern Monachium. Jeśli chodzi o drużynę, w barwach której gra Robert Lewandowski, czyli FC Barcelonę, to jest ona typowana niżej; analitycy nie uznają jej za faworyta Ligi Mistrzów, co oczywiście nie oznacza, że klub ten jest bez szans. Kursy bukmacherskie to właśnie tę drużynę wskazują jako zwycięzcę dwumeczu z PSG. Z kolei za „pewniaków” do przegranej uchodzą Inter Mediolan oraz Atletico Madryt.

Jak wiemy, wszystko się może zdarzyć, dopóki piłka w grze. Pewne jest jedno – ćwierćfinały Ligi Mistrzów stanowiły będą serię starć klubowych potęg Europy, co oznacza, że kibice szykować się powinni na wielkie emocje.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz