Cyfryzacja telewizji kosztowna dla naiwnych. Uważajmy na podejrzanych akwizytorów krążących po domach…

erawaMagazyn
fot. sxc.hu
komentarzy

Proces cyfryzacji telewizji może być bardzo kosztowny dla telewidzów. Zwłaszcza tych, którzy obdarzą zaufaniem pomysłowych oszustów. Policja ostrzega przed krążącymi po domach naciągaczami.

Cyfryzacja telewizji naziemnej stała się wymarzoną okazją dla oszustów, którzy podają się za przedstawicieli operatorów i oferują różnego rodzaju usługi związane z dostrojeniem starych odbiorników lub sprzedażą dodatkowych urządzeń.

Policja ostrzega, że takie transakcje często kończą się na wpłaceniu zaliczki, po której nie ujrzymy więcej ani obiecanego urządzenia, ani oszusta. Na takie sytuacje narażeni są głównie seniorzy, to do ich drzwi najczęściej pukają fałszywi akwizytorzy i nakłaniają do podpisywania nowych umów abonamentowych, których w rzeczywistości nie musimy zawierać. W wielu miastach, funkcjonariusze Policji prowadzą spotkania informacyjne skierowane głównie do ludzi starszych, którym w sposób praktyczny tłumaczony jest proces zmiany odbioru sygnału telewizyjnego.

Ja nie wiem na czym to polega, poprosiłam syna, żeby zajął się moim telewizorem – mówi pani Maria, mieszkanka Rawy. Nikogo obcego bym do domu nie wpuściła, lepiej już poprosić kogoś znajomego – radzi seniorka.

Należy również pamiętać, że wyłączenie sygnału analogowego na terenie województwa łódzkiego nastąpi w czterech etapach, pierwszy już 19 marca. Warto więc zadbać zwłaszcza o starszych członków naszych rodzin, zanim zajmie się nimi przyjazny akwizytor-oszust.

Więcej informacji na temat cyfryzacji telewizji naziemnej można znaleźć na www.cyfryzacja.gov.pl.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz